A CIA újabb vezetői távoznak
Washington. Az amerikai Központi Hírszerző Ügynökség (CIA) újabb két magas rangú munkatársa távozik a szervezettől – közölte a The New York Times című tekintélyes amerikai lap tegnapi számában. Az újság a Peter Goss új CIA-főigazgató érkezése nyomán kialakult felfordulás újabb jeleként értékeli a két tiszt távozását. A cikk szerint egyikük a CIA európai, másikuk a cég távol-keleti műveleti igazgatója volt, s azért mondtak le, mert nem találták meg a közös hangot az új vezetőséggel. (MTI)
Tovább ellenőrizne a NAÜ Iránban
Bécs. További ellenőrzéseket tart szükségesnek az iráni atomprogrammal kapcsolatban a Nemzetközi Atomenergia-ügynökség (NAÜ) főigazgatója, hogy megbízható képet lehessen alkotni Teherán nukleáris politikájának békés jellegéről. Mohamed el-Baradei főigazgató a NAÜ kormányzó tanácsának tegnapi bécsi ülésén megállapította, az atomenergia-ügynökség jelenleg nincs abban a helyzetben, hogy kijelenthesse: Teherán nem birtokol a NAÜ-nek be nem jelentett hasadóanyagot, és nem folytat semmiféle tevékenységet ilyen anyaggal. Az iszlám köztársaság azt szeretné elérni, hogy 20-30, az urándúsításnál használt gázcentrifugáját ezután is üzemeltethesse. (MTI)
Orosz vendég Mádl Ferencnél
Budapest. Mádl Ferenc köztársasági elnök tegnap hivatalában fogadta Szergej Mironovot, az orosz szövetségi tanács elnökét. A találkozón a felek hangsúlyozták, hogy a magyar–orosz kapcsolatok felfelé ívelő pályán vannak. Mádl Ferenc kiemelte: örömmel tesz eleget Putyin elnök május 9-re szóló meghívásának, s bízik abban, hogy az orosz elnök mielőbb eleget tehet a magyarországi látogatásra szóló invitálásnak. Mint elhangzott, Magyarország kiemelten kezeli a 2005-ben kölcsönösen megrendezendő kulturális évadot, amely áttörést hozhat a két ország kulturális együttműködésében is. (MTI)
Svájci–orosz közeledés
Moszkva. Svájc 13 millió dollárral járul hozzá Oroszország
vegyifegyver-készleteinek felszámolásához – az erről szóló megállapodást Micheline Calmy-Rey külügyminiszter moszkvai tárgyalásain írták alá. A lépés megfigyelők szerint talán javíthat a két ország kapcsolatán, amely az utóbbi években megromlott. A feszültség mögött egy orosz utasszállító gépnek a svájci légiirányítás hibájából 2002-ben bekövetkezett katasztrófája állt, de hozzájárultak a Kreml vagyonkezelője, Pavel Borogyin elleni svájci korrupciós vádak is. (Z. G.)

Kiderült, ki lehetett az ukrán kémbotrányban érintett magas rangú magyar katonai vezető