Bizony jó néhány műkereskedő kételkedett Hartai Andrea és Süle Katalin, az Antik – Harmónia Kft. tulajdonosai ötletének sikerében, így távol maradtak a november 11. és 14. között első alkalommal megtartott Nemzetközi művészeti vásár, Sopron nevet viselő rendezvényről. A két hölgy sokakkal ellentétben úgy ítélte meg a helyzetet, hogy Magyarország uniós csatlakozása a hazai műtárgy-kereskedelem számára egy új szakmai centrum létrehozásának lehetőségét nyújtja. Jól mérték fel a piaci viszonyokat, a rendezvény igazolta, hogy nem egyedül gondolkodnak így.
A magyar fővárosból, a környékről és külföldről harminc kiállító érkezett a művészeti vásárra, amelynek a Sopron központjában található, 2002-ben felújított Liszt Ferenc Konferencia- és Kulturális Központ adott otthont mintegy 600 négyzetméteres alapterületen. A vásáron bemutatkoztak azok a szakmák is (ötvös, restaurátor), amelyek a hagyományos műkereskedelem hátterét biztosítják.
A rendezvény egyik különlegességét az adta, hogy a szervezőknek olyan kiállítókat is sikerült megnyerniük, akik Magyarországon eddig még nem szerepeltek kiállításon. Az esemény fő szenzációjának egy bécsi ötvösműhely bizonyult, amely a 2003-ban a bécsi Kunsthistorisches Museumból eltulajdonított Cellini Saliera öntőforma másolatának egyedüli tulajdonosa. Az 1847-ben Carl Vaugoin által alapított cég mind a mai napig a Vaugoin család birtokában van, s 157 éve ugyanabban a műhelyben, hagyományos eljárással, kézi munkával készülnek a különleges minőségű ezüsttárgyak. A császárvárosból érkezett Werner Hegenbart is, akinek a családja több mint egy évszázada bútorkészítéssel és -javítással foglalkozik. Budapestről is olyan jeles kereskedések tartották érdemesnek a részvételt, mint a Nagyházi Galéria és Aukciósház, a Kieselbach Galéria, a Pintér Antik vagy a Belvárosi Aukciósház.
Ugyancsak nagy sikert arattak a Pytheas Nyomda és Grafikai Stúdió reprintjei és míves díszkiadásai, amelyek a legkorszerűbb digitális nyomdai technológia és a korhű kézműves kötészeti megoldások ötvözésével készülnek. Mindemellett az is figyelemre méltó, hogy három kortárs művészeti kiállító is ízelítőt adott kínálatából. A művészeti vásáron többek között paraszt- és polgári bútor, festmény, textília, óra, fényképezőgép, reprint kiadványok, asztali ezüst, ékszer, szőnyeg, kiadványok szerepeltek, így az anyag változatosságát sem érhette panasz.
A két hölgy évente ismétlődő, nagyszabású rendezvény szervezését tűzte ki célul, s mint Süle Katalin lapunknak elmondta, a mostani siker végképp meggyőzte őket az ötlet helyességéről, így az eredeti terv szerint jövőre is megrendezik a Nemzetközi művészeti vásár, Sopront, de szeretnék regionális szinten kiszélesíteni, például győri galériákat is megnyerni a kiállításra.

Mérget fecskendeztek Kecskemét ősi fájába