A Lakiteleki Népfőiskola, valamint a Szent István Egyetem Környezet- és Tájgazdálkodási Intézete által szervezett gazdakonferencián az MDF-ből kizárt politikus rámutatott: a soha nem látott öszszegekről szóló kormányzati bejelentések csupán a gazdálkodók és a közvélemény félrevezetését szolgálják. Valójában nem tudni, mennyi pénzt használhat fel 2005-ben a magyar mezőgazdaság, mert rengeteg a tisztázatlan bizonytalanság.
Már az idén sem volt ez másként, hiszen a kormány a végsőkig eltitkolta, hogy az agrár- és vidékfejlesztési operatív program egyes forrásai mellé a központi költségvetésből nem biztosította a szükséges önrészt. Erre akkor derült fény, amikor a komoly kiadásokat vállaló pályázókkal közölték: kiürült a kassza, felfüggesztik a szerződéskötést. A hiányzó önrész a még ki nem fizetett idei területalapú támogatással együtt már a jövő évi büdzsét terheli, s ki tudja, mennyi lesz még ezen felül is az áthúzódó kiadás. A kormány sem erre, sem más agrárköltségvetéssel kapcsolatos ellenzéki kérdésre nem hajlandó válaszolni. Annak okáról sem nyilatkozik, hogy az uniós területalapú támogatás harmincszázalékos nemzeti kiegészítése miért hiányzik ismét a 2005-ös tervezet sorai közül. Mint ahogy az idén, jövőre is százmilliárd forinttal akarja megrövidíteni a magyar termelőket a kabinet. Font Sándor szerint a nemzeti kiegészítés kifizetését a végén teljes egészében 2006-ra halasztja a jelenlegi vezetés, így az részben már a következő ciklust terhelheti. Nehéz anyagi helyzetben kezdi munkáját a következő polgári kormány, hiszen ezeket a közgazdasági bűnöket is orvosolnia kell majd – jelentette ki.
Font Sándor szerint kevesen látnak az agrárköltségvetéssel űzött számmisztika mögé. Ezt használja ki a szocialista párt, amikor a gazdákkal szembefordítja a városi polgárokat. A kulisszák mögött pedig két folyamat zajlik egyszerre. Egyrészt minden szóba jöhető forrást a versenyképesség erősítése címén a nagyüzemek számára csoportosítanak át, másrészt a kisgazdaságokat addig szorítják, míg azok önként adják fel a gazdálkodást. Egyes befektetői csoportok közben ugrásra készen várják azt a pillanatot, amikor végre megvehetik a földet a jövőtlenné vált termelőktől. Font Sándor szerint itt is a Gyurcsány-féle, a privatizációban oly sokszor alkalmazott üzleti modell érvényesül: előbb tönkretenni, aztán olcsón felvásárolni. Nem szabad elfelejteni – jelentette ki a képviselő –, hogy a hazai termőföld rövid idő alatt tízszeres, tehát ezerszázalékos hasznot hozhat tulajdonosának, míg a tőzsdén szerezhető profit évente legfeljebb 35-40 százalék lehet.

"A hétszentségit neki!" – Kocsis Máté nem hagyta szó nélkül Tseber Roland fenyegetőzését