Határozott, de nem túl erős emelkedési hullám jellemezte tegnap az európai piacokat, a befektetőket főként a banki szektor érdekelte, az ázsiai tőkepiacokon viszont estek az árak. A tokiói Nikkei 225 index 108,33 pontos, azaz 0,99 százalékos veszteséggel, 10 873,63 ponton zárt, a Topix 0,86 százalékkal 1094,19 pontra süllyedt. A pesszimizmust az okozta, hogy több hónapos javuló makrogazdasági adatokat követve novemberben visszaesőben volt a japán gazdaság. A vezető makrogazdasági mutatók összetett értéke rosszabbodó körülményeket jelzett előre a következő három hónapra. A tegnap kiadott októberi mutató 20 pontra süllyedt a százas skálán a szeptemberi 33,3 pontról. Ötven pont alatt a mutató gyengülést jelez, s ez már a második hónap ebben a tartományban. A kiskereskedelmi összesítés szerint a japán háztartások októberi kiadásai átlagosan két-két százalékkal csökkentek – 297 106 jenre (2882 dollár) –, mind szeptemberhez képest, mind tavaly októberhez képest, változatlan áron. A japán hazai össztermék növekedése minimálisra lassult már a harmadik negyedben, erősítve az aggodalmakat, hogy a világkereslet lanyhulása tovább fékezheti az exportorientált japán gazdaság növekedését.
Az európai piacokon a Credit Suisse átszervezésének bejelentése generált javulást, így a német pénzügyi szektor részvényei közül a Deutsche Post, a HypoVereinsbank, valamint a biztosítói ágazat két papírja, a Münchener Rückversicherungs és az Allianz ára emelkedett. Londonban viszont a távközlési részvények szerepeltek jól.
Növekedéssel indult a kereskedés a tengerentúlon is, a Dow Jones és a Nasdaq árfolyama minimális emelkedést mutatott nyitáskor, később a hagyományos iparágakat tömörítő index (Dow) értéke csökkent, de a visszaesés nem volt maghatározó mérvű. A New York-i hangulatot a Johnson and Johnsonról (J&J) szóló hírek erősítették, míg a harmadik negyedéves, a mezőgazdasági szektoron kívüli termelékenységi adatok ellenkezőleg hatottak. A J&J közölte, hogy előrehaladott tárgyalásokat folytat a szintén amerikai Guidant felvásárlásáról, több mint 24 milliárd dollárért. A Guidant a nagyságra második legnagyobb beültethető szívritmusszabályozó- és defibrillátorgyártó. A tárgyalások döntő szakaszukban tartanak, de az ár vagy egyéb problémák miatt az ügylet még mindig meghiúsulhat. Ha létrejön, ez lesz a nagyságra harmadik felvásárlási ügylet az idén az Egyesült Államokban, a Bank One 58 milliárd dolláros és az AT&T Wireless 41 milliárd dolláros felvásárlása után. A Guidant a harmadik negyedben 925 millió dolláros forgalmat lebonyolított, adózott eredménye 154 millió dollár lett.
A Deák Ferenc utcában a BUX egész napos emelkedése végül 18,77 pontos növekedést indukált. A nehezen javuló indexet a Matáv-részvények húzták fel. A forgalom 9,4 milliárd forintra ugrott, amiből az OTP-re 3,035 milliárd forintot kötöttek. A befektetők a kereskedés végét követő makrogazdasági adatra vártak, de miután az értékek nem voltak annyira roszszak, mint amit a piac jósolt, a BUX kitörhetett napközbeni béklyójából. A távközlési papírok 1,3 százalékkal drágultak, az OTP 0,1 százalékkal gyengült, a Richter 0,4 százalékkal lett olcsóbb. A kis forgalmú részvények sorából a Synergon, a Rába, a Fotex és az Egis javult a legjobban. Elemzők rámutattak, hogy a befektetők a kis forgalmú részvények iránt érdeklődtek a leginkább.
A forint a bankközi devizapiacon a reggeli gyengülést követve visszaerősödött, tette ezt azért, mert a befektetők a makrogazdasági adatokat rosszabbra várták, mint ami valójában publikálásra került.
Elvitték minden idők legnagyobb Skandináv lottó nyereményét