Mindvégig csökkentek a 48. héten a nemzetközi piacra nagy befolyással bíró chicagói gabonatőzsdén a búza- és takarmánykukorica-jegyzések. A búzánál tapasztalható erős visszaesést elsősorban a befektetési alapok alacsony kereskedése okozta, de szerepet játszott ebben az USA-ban a hálaadásra való készülődés is. Ám jó hír volt az Államokban, hogy néhány búzaövezetben havazott, ami segítette a gyenge növényzet védelmét a későbbi fagyok ellen, így az amerikai téli búza minősítése jónak mondható. Az európai piacokon is árcsökkenés volt tapasztalható, mert a búza vetése kontinensünkön is sok helyen befejeződött már vagy jó ütemben halad a vége felé, s a legtöbb országból máris újabb jó, sőt rekordtermésről szólnak a jelentések. A kukoricajegyzések együtt haladtak a búzával, de itt leginkább az hatott gyengítőleg a piacra, hogy a kínai export jelentős visszaesése ellenére az amerikai áru nem tudta megvetni a lábát az ázsiai térségben, s továbbra sem elég versenyképes az ára, miközben a GMO- (génmanipulált termék) mentesség legtöbbször előfeltétele az üzletnek. Az Agrograin Rt. elemzése szerint a nemzetközi gabonapiacokon a jó ellátási helyzet és a viszonylag kiegyensúlyozott kereslet-kínálati erőviszonyok ez idáig alacsony szinten tartották az árakat. Amíg ezt az állapotot egy nagyobb vásárló vagy egy szélsőséges időjárás nem borítja fel, a jegyzések továbbra is lanyhák maradnak.
A Budapesti Árutőzsde (BÁT) piacain a 48. héten ismét belendült a tőzsdei forgalom, erőteljesen élénkült a kereskedés a kukoricában, a takarmánybúzában és a napraforgómagban. Összesen 440 kontraktusnyi üzlet született 1,379 milliárd forint értékben. Az egységes búzapiacon összesen 43 kontraktusra született üzletkötés, de a piac továbbra is visszafogott volt. A jegyzések ingadoztak, majd decemberre és a jövő márciusi periódusra emelkedtek, míg a többi határidőre tartottak maradtak. A fagyok gyengülése segítette a vetés fejlődését, ami a piac megnyugvásához vezetett. A takarmánykukorica-árak a hét elejei tartott és gyenge kereskedés után a hét utolsó két napján megugrottak, elsősorban a decemberi és a jövő márciusi lejáratokra. A forgalom több mint a kétszeresére nőtt az előző héthez képest. A betakarítás még nem fejeződött be, de jó hírként könyvelték el, hogy kissé enyhül az időjárás. A raktárhelyzet továbbra is feszített.
Az előző (49.) héten az első kereskedési napon a búza decemberi ára változatlanul tartotta 23 000 forintos szintjét, jövő márciusra 100 forinttal 24 700 forintra, májusra pedig 700 forinttal 25 200 forintra nőttek jegyzései, aztán hiába volt a hétközbeni kellemes időjárás, itt meg is fagytak, s egész héten nem változtak. A kukoricajegyzések nagyobb aktivitást mutattak a hét első felében, hétfőn például a decemberi terminus 100 forintot csökkent, de ezt egy nappal rá rögtön ellensúlyozta is, mégpedig 340 forint plusszal. Ugyanekkor a jövő márciusi lejárat 100 forinttal 24 000 forintra esett vissza, s csak ekkor érte el a kukoricapiacot a búzánál is tapasztalható árfagyás. Viszont amíg a búza ebből a helyzetből egész héten nem tudott kikecmeregni, addig a tengeri legalább megmozdult, s pénteken a márciusi lejárata 200 forinttal 23 800 forintra esett.
A BÁT életébe új színt hozott a december elseje, akkortól indult el ugyanis az új, közép-európai gabona- és olajosmag-kontraktusok kereskedése. Ezen belül csütörtökön a takarmánykukorica márciusi elszámolóára nem változott, 96 euró maradt. A takarmánybúzáé 91, a takarmányárpáé 90, a búzáé pedig 99 euró maradt. Az olajnapraforgó márciusi ára két euróval 208 euróra esett. Pénteken nem változtak ezek az árak, csak a közép-európai búza ára esett 98,75 euróra.

Kígyó miatt rettegtek Lentiben, futótűzként terjedt a hír