A péntek esti euforikus hangulatból, amellyel az ellenzék a legfelső bíróságnak az elnökválasztás második fordulójával kapcsolatos döntését fogadta, mára már szinte semmi nem maradt. A választás eredményének semmissé nyilvánítását és a második forduló három hét múlva történő megismétlésének kötelezővé tételét „A nép ereje” mozgalom a demokrácia győzelmeként ünnepelte, amit szombat estére tervezett nagyszabású gálakoncerttel és tűzijátékkal akart még teljesebbé tenni. Mindebből azonban végül is semmi nem lett. A jobboldali ellenzék vezetője, Viktor Juscsenko szombaton késő este a kijevi Függetlenség terén öszszegyűlt több százezres tömeg előtt fejezte ki ezzel kapcsolatos csalódottságát, Leonyid Kucsma elnökre hárítva a felelősséget a válság elmélyüléséért. Elmondta: a parlament az utóbbi néhány nap során több fontos döntést fogadott el, megteremtve ezzel a helyzet megoldásának politikai feltételeit. Semmisnek nyilvánította a választást, bizalmatlanságát fejezte ki a központi választási bizottsággal (CVK) és a kormánnyal szemben, ami gyakorlatilag egyet jelent a két testület menesztésével. Kucsma viszont változatlanul halogatja az ezzel kapcsolatos döntést. Ez pedig arra kényszeríti a nemzeti megmentési bizottságot, hogy megtegye a maga ellenlépéseit. A visszaszámlálás megkezdődött, „A nép ereje” háromhetes választási maratont indít győzelme biztosítása érdekében – jelentette ki Juscsenko.
Az ukrán államfő viszont mindenért Viktor Juscsenkót teszi felelőssé. Sajtószóvivője szerint szombaton Leonyid Kucsma telefonon hívta fel az Európai Unió soros elnöki tisztségét betöltő Hollandia miniszterelnökét, Jan Peter Balkenendét, hogy elmondja neki: a Mi Ukrajnánk tömörülés megszegte a nemzetközi közvetítők jelenlétében aláírt megállapodást.
Készen áll a folytatásra Viktor Janukovics is, noha a legfelső bíróság döntésének nyilvánosságra hozatalát követően környezetéből olyan értesülések szivárogtak ki, hogy a kormányfő már nem vállalja az újabb megméretést. Sajtószóvivője, Hanna Hermán viszont szombaton délután közölte a sajtóval, noha főnöke szerint a legfelső bíróság döntése politikai nyomás alatt született, mégsem lát más lehetőséget a maga számára, mint újra indulni és győzni. A kormány menesztéséről szóló parlamenti határozatot viszont nem ismeri el, így továbbra is magát tekinti miniszterelnöknek.
A szeparatista törekvéseket hangoztató keleti és déli régiók viszont a választás meghiúsításával fenyegetőznek. A különböző szintű tanácsok képviselőinek szombaton Harkovban tartott kongresszusán elfogadott határozat arra szólítja fel Juscsenkót és Janukovicsot, hogy vonják vissza jelölésüket.
Julia Timosenko pedig az utcán tüntető százezrek radikalizálódásának veszélyéről beszélt. Ha nem veszik figyelembe követeléseiket, nincs az a politikus, aki féken tudná tartani ezt a hatalmas tömeget.

Kígyó miatt rettegtek Lentiben, futótűzként terjedt a hír