Elképzelhető a részvényárfolyamok további lemorzsolódása a Wall Streeten a hét folyamán, jóllehet a múlt hét utolsó napján mind a New York-i tőzsde vezető indexe, mind a Nasdaq-piac fő részvénymutatója nyereséggel zárt. Előbbi 7,09 ponttal, azaz mindöszsze 0,07 százalékkal emelkedve 10 592,21 ponton végzett, utóbbi 4,39 pont (0,2 százalék) erősödéssel 2147,96 ponton zárt.
Az új esztendő új adóévet jelent, s az év végének közeledtével elkezdődhet a befektetők szokásos részvényeladási akciója. Ez annál inkább valószínűsíthető, mivel az egyik legfontosabb New York-i részvénymutató, a Standard and Poor’s 500 a múlt héten három év óta nem mért magasságba jutott el. Az olajárakat, a dollárárfolyamokat és a makroadatokat kiemelt figyelem kíséri majd.
Ha a dollár tovább gyengül, az a vállalatok szintjén magasabb eladási értéket és profitot is jelenthet, ugyanakkor az amerikai részvények elveszíthetik vonzerejüket a nem amerikai befektetők szemében. Az olajár ismét emelkedhet, mert a tél előrehaladtával joggal lehet a fűtőolaj iránti kereslet növekedésére számítani. Drágulás esetén a fogyasztás üteme csökkenhet, a fordítottja viszont jó hatással lesz a vállalatok tevékenységére.
A héten a nagyobb vállalatok közül a Texas Instruments, a Cisco Systems és a Merck is nyilatkozik kilátásairól, miként a National Semiconductor is. Valószínűbb, hogy bevételeik növekedésének inkább a lassulására számítanak 2005-ben. Kiadják az Egyesült Államok novemberi termelőiár-index adatát, továbbá az amerikai munkatermelékenységgel kapcsolatos adatokat, utóbbiakat már holnap. Pénteken lát napvilágot a Michigan Egyetem előzetes decemberi fogyasztóihangulat-indexe. A közelmúlt adatai nem voltak meggyőzők, így például az új munkahelyek létrejöttének 112 ezres novemberi adatát kiábrándítónak nevezték.

Halálos baleset történt a Fogarasi úton