Erőteljes korrekciós hatás érvényesült a tegnapi tokiói kereskedés során, a Nikkei 225 indexet a szerdai Wall Street-i javulás segítette, de az elemzők szerint a japán tőzsdemutató növekedéséhez nagyban hozzájárult az is, hogy a piac alulértékeltté vált. A technológiai papírok, bármilyen hihetetlen, növekedéssel zártak, tették ezt annak ellenére, hogy a Semiconductor Equipment and Materials International szakmai szervezet azt közölte: a vártaknál kisebb növekedés várható félvezetők gyártásához és ellenőrzéséhez szükséges berendezések értékesítésében. A Nikkei 225 index 188,82 pontot emelkedve zárt, hasonlóan 1,66 százalékkal nőtt a Topix indikátor értéke is. A technológiai részvények közül a Sony és a Sharp ára drágult jelentősen, de a banki papírok is jól szerepeltek.
Európában az optimista nyitást határozott lassulás követte, a befektetők napközben el-elbizonytalanodtak, így a FTSE és a DAX, valamint a CAC index értékeinek növekedése szakadozott volt. A spekulánsok nem tudták eldönteni, hogy a szerdai amerikai ralit követve még van-e mód újabb kiugró teljesítményre a tengerentúlon, de befolyásoló tényező volt az Európai Központi Bank semleges kamatdöntése is. Az uniós jegybank a tegnapi kamatdöntésével változatlanul két százalékon hagyta irányadó, kéthetes refinanszírozási kamatminimumát.
New Yorkban a kereskedés elején még nem látszódott, hogy a növekedés tovább folytatódhat-e, a Nasdaq és a Dow Jones árfolyama egymással ellentétesen nyitott, majd a két indikátor egymással párhuzamosan erősödött. Elemzők a nap elején jelezték, hogy a javuló trend várhatóan nem fog megfordulni, a crude nyersolaj januári határidejű ára 94 centtel hordónként 44,55 dollárra csökkent.
Pesten reggel 14 368,54 pontig ugrott a BUX, majd megfordult az iránya, zárás előtt fél órával emelkedni kezdett, ennek eredményeként a magyar index záráskor 48,07 ponttal erősödött, és történelmi csúcsán, 14 365,98 ponton lépett a partvonalon túlra. A kis forgalmú papírok mutatója, a BUMIX 4,89 pontot erősödött. A forgalmi mutató 13 milliárd forintra nőtt; a vezető részvények árfolyama változatosan alakult, az OTP egy százalékot, a Matáv 1,1 százalékot drágult. Gyengülőben volt viszont a Mol és a Richter, valamint az Egis. A kiskapitalizációjú részvények közül az FHB, a BorsodChem és a Fotex ára nőtt.

Fontos dologra hívta fel a figyelmet a NAV