Ismert: Burány Sándor (MSZP) elkészült tervezetével. Erről mondta a kormányfő, a minimális javaslat már megvan, ő ennél egy jóval kiterjedtebb optimumot keres. Az adatvédelmi biztos viszont már elkészítette állásfoglalását az MSZP javaslatáról. Péterfalvi Attila a tervezet több pontját kifogásolja. Szerinte az egykori hálózati személyek és operatív kapcsolattartók, bizonyos helyzetekben a hivatásos alkalmazottak esetében is alkotmányosan aggályos az információs önrendelkezési jog megvonása.
*
A szocialisták javaslata szerint ugyanis nemcsak a közszereplők, hanem mások ügynökmúltját is nyilvánosságra lehetne hozni. A magánélettel kapcsolatos adatokat nem lehet nyilvánosságra hozni, és azok neveit sem, akik jelenleg is nemzetbiztonsági területen tevékenykednek. Az ügynökmúltat nem sújtanák szankciókkal. Az ombudsman hangsúlyozta: a politika által kitűzött célokat „csak alkotmányos keretek között lehet megvalósítani”. Péterfalvi Attila ugyanakkor egyetértését fejezte ki, hogy a tervezet maximálisan figyelembe veszi az információs önrendelkezési jogot a megfigyeltek és a megfigyeltek környezetében lévő, az ügyhöz nem kapcsolható úgynevezett harmadik személyek esetében az iratok teljes nyilvánossága helyett.
Burány Sándor, az MSZP frakcióvezető-helyettese tegnap a kormányfővel tárgyalt tervezetéről. Ezt követően elmondta: egyetértettek abban, hogy felül kell vizsgálni, indokolt-e a történeti levéltárban tárolt iratok egy részének esetében az államtitok minősítést fenntartani. Ezt a szakértők a közeljövőben megteszik, és csak az „evidens nemzetbiztonsági érdekek esetében” marad meg az államtitokká minősítés – mondta. „A cél az, hogy a nyilvánosság mind teljesebb kiterjesztését oldjuk meg, figyelembe véve az összes esetleges aggályt” – fogalmazott. A politikus közölte, hogy a végleges törvényjavaslattal Péterfalvi állásfoglalásának kézhez- vétele után készülnek el. Ismert: Burány pénteken jelentette be, hogy kész pártja törvénytervezete, ugyanakkor Fodor Gábor (SZDSZ) ezzel kapcsolatban azt nyilatkozta: az MSZP meghátrálni látszik ügynökügyben. A Fidesz szerint az MSZP és Gyurcsány Ferenc közötti színjátékkal csak az ország valós problémáiról akarják elterelni a figyelmet.
Ezt mondta az Air India tragikus sorsú pilótája néhány órával a katasztrófa előtt
