Ma a Fővárosi Közgyűlés a költségvetés elfogadása mellet 412 beruházás engedélyokiratáról dönt, amelyek 48 milliárd forintos hitelből valósulnak meg. Ebből 25 milliárd forint új hitelt jelent, ekkora értékben bocsát ki kötvényeket az idén a főváros. Demszky Gábor kijelentette: a mintegy 400 milliárd forintos büdzsé végösszege nem, belső szerkezete azonban 6,6 milliárd forinttal módosult a koalíciós egyeztetések során. 3,9 milliárddal többet költenek a működési, 2,7 milliárddal pedig a fejlesztési feladatokra. Gy. Németh Erzsébet, az MSZP fővárosi frakcióvezetője elmondta, hogy a szocialisták által kiemelten kezelt célokra, mint a közbiztonság és a köztisztaság, több pénzt fordítanak az idén. A beruházások hiteleinek törlesztéséhez szükség lesz az önkormányzati részvényportfólió értékesítésére is, amely különböző cégek magánosítását is jelentheti. Gy. Németh Erzsébet ezzel kapcsolatos kérdésünkre elmondta, szó sem lehet a közműcégek további privatizációjáról.
Szegénységpárti költségvetésnek nevezte Kupper András, a fővárosi Fidesz–MKDSZ-frakció vezetője tegnap a központi büdzsét a hajléktalanokat érintő, diszkriminatív rendelkezései miatt. Mint mondta, a Magyar Köztársaság 2005. évi költségvetése január 31-től kezdődően megtiltja, hogy az egyházak és a civil szervezetek a már meglévő szociális szolgáltatásokon felül újabb ingyenkonyhákra, nappali melegedőkre és más hasonló létesítményekre engedélyt, illetve normatív támogatást kapjanak. A diszkrimináció alkotmánysértő, s hazánknak a Vatikánnal kötött megállapodásával is ellentétes – emelte ki Kupper.
Ma dönt a közgyűlés a telefonfülkéken elhelyezett reklámokkal kapcsolatos rendelet visszavonásáról is. A főpolgármesternek kell előkészítenie egy olyan rendeletet, amely szabályozza a minőségi és mennyiségi túlhasználat eseteit. Ismeretes, a Médiacontact hirdetésfelületei – amelyet a Csányi Sándor OTP-vezér érdekeltségébe tartozó Multireklám értékesít – épphogy kevesebb mint 10 centivel terebélyesebbek a fülkéknél. Információink szerint a Főpolgármesteri Hivatal közterületi alosztálya még tavaly megállapította, hogy több mint 170 millió forinttól esik el a főváros „engedékenysége” miatt.
Kiderült, hogyan történt a kettős tehervonat-baleset Komáromnál