Lapunk 2004. május 14-i számában, a Fővárosi utcabútorok: francia kapcsolat című cikkben
– azt a valós tényt, hogy a Decaux cég vezérigazgatóját 2001-ben a bordeaux-i fellebbviteli bíróság 15 ezer euró pénzbüntetésre ítélte azért, mert pályázat nélkül kötött szerződést, abban a hamis színben tüntettük fel, hogy az ítélet korrupciós jelenségekkel kapcsolatban született volna, és börtönbüntetésről sem volt szó.
– Azt a valós tényt, hogy a cég vezérigazgatóját 1992-es liége-i szerződés miatt elítélték, hamis színben tüntettük fel, mert 1996-ban azt az ítéletet megsemmisítették, és őt rehabilitálták.
– Valótlanul állítottuk, hogy a cég megtévesztette volna a Los Angeles-i döntéshozókat. A cég Los Angeles-i szerződését megelőzően független szakvéleményt szerzett be a város, amely úgy fogalmazott, hogy a céget nem terhelik korrupciós cselekmények, ezért ezt követően kötötték meg 2001-ben a 20 éves szerződést a francia céggel az utcabútorokra nézve.
– Valótlanul állítottuk, hogy a cég Prágában szakhatósági engedély nélkül épített volna több tucat utcabútort.
– Valótlanul állítottuk, hogy a szerződés Prágában jogsértő lett volna, azt utóbb a cseh versenyhatóságok megvizsgálták és törvényesnek találták.
– Azt a hamis látszatot keltettük, hogy a város polgármestere a döntés előtt töltött több napot a cég költségén Franciaországban. A valóságban a döntés után járt ott a megfelelő utcabútorok kiválasztása érdekében.
– Valótlanul állítottuk, hogy a vízfogyasztást Prága városa fizetné. Ezt annak ellenére megfizeti a francia cég, hogy ez a szerződés szerint a város kötelezettsége lenne.
Kétmilliárdos drogfogás: három ország rendőrei dolgoztak az ügyön egy évig
