Még nem Ronaldinho

Magyar férfi kézilabdázó huszonhárom év elteltével nyerte el ismét a legrangosabb európai klubtrófeát, a Bajnokok Ligáját. Igaz, 1982-ben a Budapesti Honvéd diadalmaskodott az akkori BEK-ben, 2005-ben pedig csupán egyetlen játékosunk, Nagy László, de legalább fél csapatra való gólt dobott a Ciudad Real elleni finálé hazai, barcelonai visszavágóján.

2005. 05. 09. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Kilenc találatával ő volt a mezőny legeredményesebbje, így tökéletesen pótolta a helyszínen szurkoló elődjét, Inaki Urdangarint, aki jobbátlövőből János Károly spanyol király veje lett. Nagy László tegnapi beszélgetésünkkor leszögezte, ebbe a magasságba már nem kívánja követni Urdangarint.
– Egyrészt, ha jól tudom, a királynak csak egy lánya van, másrészt négy éve itt él velem Barcelonában a kedvesem, a döntő utáni első ölelés is természetesen neki jutott – kezdte Nagy László.
– Aztán jött a többi nyolcezer? Egyáltalán, a futballőrült Barca-drukkerek mennyire ünnepelték „agyon” a kézilabdázókat?
– Sokan és sokszor gratuláltak, és nemcsak a kilenc gólomhoz, hanem a védekező- és a támadó- játékomhoz is. A lelkesedés és az érdeklődés már csak azért is óriási volt, mert két spanyol csapat játszhatta a döntőt. De ettől mi még nyugodtan végigsétálhatunk Barcelonában az utcán, nem lettünk Ronaldinhók. Ami persze érthető is, mert ha valahol ilyen futballisták vannak, velük senki sem versenyezhet.
– A nyolcaddöntőben idegenben lőtt több góljuknak köszönhetően múlták felül a szintén spanyol Pamplonát, a negyeddöntőben egy góllal a német Kielt, az elődöntőben kettővel a címvédő szlovén Celjét, aztán a fináléban megint eggyel a Ciudad Realt. A sorozat melyik pillanata volt a legnehezebb?
– Szinte mindegyik. Pamplonában a hatgólos előnyünk is alig lett elég a visszavágón, aztán a Kiel ellen öt-, a Celje ellen pedig háromgólos hátrányt kellett behoznunk, mégis a vége volt a legkeményebb. Bizonyítani akartam magamnak, a helyszínen szurkoló családomnak, a magyar tévénézőknek, mindenkinek.
– Tökéletesen sikerült. Részben bizonyára azért, mert ha igazán elindul, már-már megállíthatatlan. Hány kilogramm volt, amikor megérkezett Szegedről Barcelonába, és mennyi most?
– 103-104 kilóval jöttem, most 112-115 között mozgok.
– Nem a katalán konyha miatt, ugye?
– Nem, én is azt hiszem, ez a plusz tíz kiló tiszta izom.
– Amire a magyar válogatottban is nagy szüksége lesz, hiszen ha Carlos Perez nem változtatja meg az elhatározását, és nem áll újra csatasorba, elsősorban önnek kell bevinnie a csapatot a jövő évi Európa-bajnokságra…
– Remélem, ki is jutunk, én a kettős győzelmet tűztem ki célul a macedónok ellen.
– Addig azért akad egyéb dolga is, például már szerdán spanyol bajnoki mérkőzést vív a Barcelona a Leon vendégeként. A liga erejét pontosan jelzi, hogy az összecsapás tétje a harmadik hely. A történtek után képes érte lelkesedni?
– Három forduló van még hátra, és természetesen szeretnénk mindhármat megnyerni, de ahogy látom, a BL-győzelem után olyan nagy tragédia már nem történhet idén a csapattal.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.