The Washington Times
Az amerikai főváros konzervatív lapja leplezetlenül dicséri George W. Bush elnök döntését, hogy a Fehér Ház fő közgazdászát, Ben Bernanke-t jelölte az Egyesült Államok központi bankja, a Fed élére Allan Greenspan helyére, akinek a megbízatása januárban lejár. A jelölt korábban már volt a Fed kormányzótanácsának tagja, s a lap mint megkérdőjelezhetetlen alkalmasságú személyt ajánlja a törvényhozás figyelmébe, gyors jóváhagyását sürgetve. Korábban Bernanke vitába szállt Greenspannel azért, hogy a Fed hozza nyilvánosságra inflációs célkitűzését és folytasson az ennek eléréséhez szükséges monetáris politikát. A lap által idézett szakértő mindazonáltal „libertariánus irányba hajló republikánusként” jellemzi Bernanke-t, aki így könnyen építhet Greenspan eredményeire.
The Washington Post
A liberális lap is nagy terjedelemben foglalkozik Ben Bernanke jelölésével és cikke címében úgy fogalmaz, hogy kiválasztása biztonságos választás volt a szorult helyzetben lévő Fehér Ház számára. Az elnök döntése azért is szerencsés, mert a jelölt (eddigi beosztása ellenére – a szerk.) eléggé távol tartotta magát a Fehér Ház politikájától ahhoz, hogy emiatt támadásoknak tegye ki magát. Bushnak ezt a szempontot már csak azért is figyelembe kellett vennie, mert a közelmúltban nagy felzúdulás övezte döntését, amikor a Fehér Ház tanácsadóját, Harriet Mierst jelölte a legfelsőbb bíróságba. Bushnak nem volt szüksége egy újabb, törvényhozási megerősítést övező vitára – emlékeztet a lap.
*****
A lap megemlékezik a hétfőn 92 évesen elhunyt Rosa Lee Parksról, akinek neve kiemelkedik az amerikai feketék egyenjogúsítási harcának történetében. Parks 1955. december 1-jén nem adta át helyét egy fehér férfinak egy alabamai buszon, ösztönös támadást intézve az amerikai Dél szegregált világa ellen. Letartóztatása nyomán óriási demonstrációk vették kezdetüket, s a feketék több mint egyéves buszbojkottját követően az amerikai legfelsőbb bíróság úgy döntött, hogy betiltja a helyi buszokon addig elfogadott faji elkülönítést. A lap cikke mindazonáltal nem feledkezik meg arról, hogy Parksot éppúgy, mint sok más feketét nemcsak a szegregáció felszámolása hajtotta, hanem a „segíts magadon” filozófiája is.
The Guardian
A brit baloldali lap hírösszefoglalójában arról tudósít, hogy George Galloway brit parlamenti képviselő, akit Szaddám Huszeinnel való együttműködéssel vádolnak, tagadja a vádakat, miszerint az amerikai törvényhozás előtti meghallgatása során hazudott volna. A képviselő az amerikai szenátus nemrégiben nyilvánosságra hozott jelentésére utal, amely tényként kezeli, hogy Galloway kapott pénzt az ENSZ olajat élelmiszerért program részeként, és az erre vonatkozó kérdésekre hamisan válaszolt a szenátus előtt.

Fagyos-hűvös lesz a hétvége