A kuratóriumi ülések munkaterve és napirendjei – a múlt hétfői viharos tanácskozást és a mai találkozót figyelembe véve – többször változtak. Az eredeti elképzelések szerint a politikai delegáltakból álló kuratóriumi elnökség a mai napon tett volna kísérletet arra, hogy az elnöki pályázatot benyújtók közül jelöltet állítson. A szocialista kuratóriumi elnök azonban úgy döntött, hogy a jelöltállító szavazást egy héttel korábban tartják meg. Így ez a voksolás – bár sikertelenül – múlt hétfőn lezajlott. Ha akkor lett volna elnökjelölt, úgy erről ma szavazhatna a társadalmi delegáltakkal kiegészült nagykuratórium. A jelöltállítás sikertelenségére hivatkozva Gellért Kis Gábor úgy döntött, mégsem hívja össze a mai ülést. Gellért Kis ezen döntése előtt azonban úgy szavazott a nagykuratórium, hogy a múlt heti vita miatt elmaradt napirendi pontokat ma kívánja megtárgyalni. A civilek az archívum és a székház kérdésének megvitatását kívánták a mai napra halasztani. A kezdeményezés végül Gellért Kis ellenállásába ütközött. Mivel a főkurátorral szemben egy hete úgy foglaltak állást a civilek, hogy nem szavaznak a rádió 2006-os adásidejéről, ezért Gellért Kis úgy döntött: „Ezért külön nem hívok össze ülést.” A civil delegáltak végül elégséges aláírást gyűjtöttek össze ahhoz, hogy a szocialista kuratóriumi elnök kénytelen volt a vitát a mai napra kitűzni.
Így ma délelőtt három napirendi ponttal, a székház, az archívum és az adásidő kérdésével foglalkozhat a testület. A folyamatos és problémamentes sugárzást ez utóbbi érinti a leginkább: ha a kérdésben nem sikerül dűlőre jutni, úgy a rádió az idei évre elfogadott adásidővel kénytelen tovább üzemelni.
Gráf Csilla civil kurátor lapunknak elmondta: elfogadhatatlan a pártdelegáltakból álló kuratóriumi elnökség azon döntése, hogy lezártnak tekintik a rádióelnök-választást. – A médiatörvény szerint december 29-ig van lehetőség elnökjelölt-állításra. Ezért, noha a múlt héten nem sikerült jelöltet megnevezni, mindenképpen azt fogjuk javasolni, hogy erre ismét tegyen kísérletet az elnökség – mondta Gráf.

Jöhet a népszavazás: munkaszüneti nap lehet december 24.