Financial Times
A holland ABN Amro eladta a Kereskedelmi és Hitelbankban (K&H) lévő 510 millió eurót érő részesedését, és ezzel Magyarország második legnagyobb bankjának teljes irányítása a belga KBC banké lett, amely stratégiai okokból vásárolta meg a részesedést. A KBC-nek bankjai és biztosítótársaságai vannak Szlovéniában, Lengyelországban és a Cseh Köztársaságban is – írja a globális brit pénzügyi lap, amelynek Magyarországról szóló mellékletét lapunk gazdasági rovata ismerteti.
*****
Izrael azzal vádolta az Európai Uniót, hogy nemzetközi törvényt szeg, amiért engedélyezi, hogy uniós tisztségviselők kapcsolatba lépjenek azon Hamász-tagokkal, akik részt vesznek a jövő hónapban esedékes palesztin törvényhozási választásokon. Az izraeli támadást akkor intézték az EU ellen, amikor az egy szövegtervezetben keményen bírálta Izrael kelet-jeruzsálemi politikáját, mivel Brüsszel szerint a zsidó állam ottani politikája azt mutatja, hogy meg akarja erősíteni a város arab felének megszállását.
*****
Ausztrália napos, multikulturális idilljének képét meglehetősen elhomályosították azon vad faji zavargások, amelyek Sydney városának déli tengerpartján törtek ki. A Cronulla tengerparti fürdőhelyen mintegy ötezren támadtak közel-keleti kinézetű emberekre. A lázadás átterjedt a szomszédos lakóterületekre is, ahol arab származású fiatalok baseballütőkkel vertek szét autókat. A rendőrség szerint neonácik segítették a zavargások koordinálását. Helyi vélemények szerint ilyen súlyos erőszakra Ausztráliában 1860 óta nem került sor. John Howard ausztrál miniszterelnök elítélte az erőszakot, de hozzátette: nem kívánja rasszizmussal vádolni az ausztrál közösséget.
The New York Times
El fogjuk veszíteni New Orleanst – kezdődik az Egyesült Államok vezető napilapjának cikke a hurrikán áldozatává lett déli városról. A cikk második mondata felteszi a kérdést, vajon tudatosan akarják-e „addig rothadni hagyni” a várost, ameddig senki sem akar oda visszaköltözni. Ha ez a terv, akkor egy nagy amerikai város meghal, és nyomában nem marad más, mint néhány kiürített váz, amelyet a turisták múzeumként látogatnak. A cikk szerint a baj az, hogy úgy tűnik, senki nem tudja, mit kell tennie. A legfontosabbat pedig nem teszik, vagyis a gátakat nem építik újjá, hanem csupán toldozgatják-foldozgatják őket. Márpedig New Orleans lakosainak zöme addig nem tér vissza, ameddig nem győződik meg arról, hogy a gátak még egyszer nem szakadhatnak be. A gátak és a vízelvezető rendszer átépítése 32 milliárd dollárba kerül. Az iraki és az afganisztáni, valamint a terror elleni háború eddig már 300 milliárd dollárt emésztett fel.

Tanulás kamaszoknak: 5 zseniális trükk, amitől maguktól fognak leülni tanulni