Csupán százhuszonhét szavazattal kapott többet MSZP-s ellenfele az első fordulóban, mint ön. Vasárnap megismételheti-e a négy évvel ezelőtti bravúrt, annak ellenére, hogy a baloldal megegyezett a visszalépésekről?
– A második forduló egy másik verseny, nem lehet automatikusan összeadni a korábban megszerzett szavazatokat. Bár az SZDSZ-es Magyar Bálint visszalépett Baráth Etele javára, nekem is vannak tartalékaim: az MDF helyi vezetői támogatásomra hívták föl választóikat, és bár erről senkivel nem egyeztettem, a listán három százalékot szerző MIÉP-szavazók is voksolhatnak rám. Sportemberként is úgy érzem, mindketten egyenlő esélyekkel indulunk.
– Előnyt jelenthet, hogy ön Zugló polgármestere?
– Tőkém és hitelem kizárólag az elmúlt négy év munkája lehet. A helyben élők problémáit az tudja megoldani, aki ismeri is azokat, és én mindennap találkozom a zuglóiakkal. Fontosnak tartom, hogy megemlítsem: Baráth Etele már listán bejutott a parlamentbe, és az emberek érdekét nem az szolgálja, ha egy szocialista politikust kétszer is megszavaznak. Meggyőződésem, hogy mindenki jobban jár, ha még egy ember képviseli őket az ország házában. Fél évig még biztosan polgármester maradok, sőt ősszel újra indulok, mert úgy érzem, így sokkal többet tehetek Zuglóért, a kerület fejlesztéséért. A most véget ért ciklusban 48 polgármester dolgozott a parlamentben, jobb- és baloldalon egyaránt, nem is sikertelenül.
– Ugyanakkor fideszesként egy MSZP–SZDSZ-es többségű képviselő-testület élén áll.
– Valóban, a baloldali többség sok kezdeményezésemet elutasította, mégis sikerült egyfajta arculatváltozást elérni Zuglóban. Sokkal nagyobb empátiával foglalkozunk az itt élők gondjaival, emberibb az ügyintézés. Remélem, nem hangzik fellengzősen, de politikai ars poeticám lényege az idősekkel, a védtelenekkel, a fiatalokkal és a gyermekekkel való törődés, életkörülményeik javítása, és ami a jövő nemzedék megmaradása szempontjából a legfontosabb, az egészségmegőrzés.
– Mindezt „ellenszélben”?
– A koalíciós pártokkal való együttműködés kezdetben nehéz volt, sokan nem tudták elfogadni, hogy egy fideszes vezeti a kerületet, de úgy érzem, sikerült békésen politizálni, és konszenzussal számos jó döntést hozni. Idesorolom, hogy az előző ciklushoz képest tízszeres támogatást adunk a rendőrségnek, az ősszel megkezdődik a térfigyelőkamera-rendszer kiépítése, a kerületek közbiztonsági rangsorában a három évvel ezelőtti tizenhetedik helyről a másodikra ugrottunk. Egyre több civil és karitatív szervezetet, alapítványt támogatunk, segítjük a Bethesda-kórház működését, visszaállítottuk az éjjel-nappali patikát, átvettük a Csömöri úti MTK-pályát, ahol egy szabadidő-, kulturális és sportközpontot építünk, és hamarosan dönthetünk a Bosnyák téri városközpont kialakításáról is.
– Baráth Etele európai ügyekért felelős tárca nélküli miniszterként négy éven át volt a választókerület egyéni képviselője. Segítségével mennyit fejlődött a kerület?
– Tudva, hogy az MSZP-s jelölt mindeddig országos ügyekkel foglalkozott, nem szeretném megbántani, de kijelenthetem: semmit nem hozott Zuglónak az ő képviselősége. Az elmúlt években ugyan 280 millió forintot nyertünk egy pályázaton az elektronikus önkormányzat fejlesztésére, de ehhez is az önkormányzat által megbízott pályázati cég segítségével jutottunk hozzá.
– A kormánykoalíció, a főváros balliberális vezetői 1998 óta a polgári kormányzatot hibáztatják, hogy nem épült meg a négyes metró, amelynek a végállomása éppen a Bosnyák téren lenne, miközben az elmúlt négy évben egy centiméter alagút sem készült el.
– Zugló fejlesztése az MSZP és az SZDSZ programjaiban nem szerepel, de a főváros kihagyott bennünket az úgynevezett Podmaniczky-tervből is. Ez vérlázító, éppúgy mint a folyamatos ígérgetés. Amennyiben a Fidesz kormányra kerül, célom, hogy Budapest és Zugló valódi tervek alapján, tényleges támogatást kapjon. Nem a látvány miatt, nem azért, hogy újraválasszanak, hanem azért, mert a problémákat végre meg kell oldani.
Szokatlanul alakul az időjárás, mutatjuk!