Óbudai lakók, régészek és műemléki szakemberek néhány nappal ezelőtt alakították meg a Szigetvédők Egyesületét, a bírósági bejegyzés folyamatban van – közölte lapunkkal Hegedűs Gáspár mérnök, aki az 1970-es évektől kezdve dolgozott az egykori hajógyárban, amelynek helyére 400 milliárd forintból konferenciaközpontot, szállodákat, apartmanházakat, sportlétesítményeket, szórakozóhelyeket építene a Plaza Centers. A fejlesztés előzménye, hogy az izraeli hátterű cég érdekeltségébe tartozó Ercorner Kft.-nek adta el az Állami Privatizációs és Vagyonkezelő Rt. 2003-ban a Hajógyári-szigetnek majdnem a harmadát a rajta lévő épületekkel együtt, majd az új tulajdonosok megalakították az Álomsziget Kft.-t. A Hadrianus-palota területének kiárusítását korábban még Hiller István (MSZP), a kulturális tárca volt vezetője és Schneller István, Budapest főépítésze is törvénytelennek nevezte.
Mint arról beszámoltunk, a Fővárosi Közgyűlés már áprilisban jóváhagyta a budapesti városháza által készíttetett kerületi szabályozási tervet, megelőzve azt a környezetvédelmi hatástanulmányt, amelyet a Védegylet és Óbuda önkormányzata javaslatára a beruházó készíttetett. A civilek ajánlotta Öko Rt. a hét elején küldte meg az érintetteknek a dokumentumot.
– Bár az MSZP–SZDSZ-es többségű képviselő-testület ma tárgyalt volna a szabályozási tervről, a tanulmány jelenleg is zajló elemzése miatt elhalasztjuk a vitát – közölte lapunkkal Tarlós István, Óbuda–Békásmegyer független polgármestere.
Az Élőlánc Magyarországért mozgalom még demonstrációt is szervezett a mai tanácskozás idejére, azonban Szepessy Tamás, a kerületi városfejlesztési bizottság fideszes elnöke azt mondta: bár nem ő írta a meghívót, visszavonja a nevében tett előterjesztést.
Várady Tibor, a Védegylet jogásza szerint legalább egy hét kell a hatástanulmány elemzésére, ami első olvasatban részben megerősíti, részben cáfolja a beépítés ellen tiltakozókat.
Üldözte a párját a férfi, mert nem bírta feldolgozni a szakítást