Ugyan maradéktalanul betartották az előírásokat a tavalyi út- és hídfelújítások előkészítése, közgyűlési elfogadása során, azonban a szerződések megkötésekor, illetve a munkákat népszerűsítő PR-cégek kiválasztásánál a főváros megsértette a közbeszerzési törvény több pontját – áll a fővárosi pénzügyi ellenőrző bizottság által megrendelt vizsgálati jelentésben.
Bagdy Gábor, a testület fideszes tagja tegnap elmondta: a nemrég elkészült anyagot az a Saly Ferenc készítette, aki korábban a Főpolgármesteri Hivatal közbeszerzési tanácsosa volt, ám 2004-ben a város vezetői elbocsátották, mert törvényességi kifogást emelt az utcabútortenderrel kapcsolatban.
A szakértő most megállapította: az összességében több mint 5 milliárd forintos munkákra kötött szerződések többségét – a közbeszerzési törvényben foglaltakkal ellentétesen – nem módosították akkor sem, amikor pótmunkaként rendeltek el többletmunkákat, ráadásul az önkormányzat érdekei is sérültek a garanciális előírások mellőzésével. A jelentés szerint az is jogsértő volt, hogy a hivatal egyik köztisztviselője faxon közölte a pályázatnyertes társaságokkal, hogy mely PR-cégekkel kössenek szerződést.
Az utasítást végül az érintettek egy kivételével felfüggesztették, azonban Deák András, a közbeszerzési bizottság elnöke hűtlen kezelés, hivatali visszaélés és vesztegetés gyanúja miatt tavaly augusztusban feljelentést tett az ügyben. A kereszténydemokrata politikus tegnap közölte: furcsa, hogy a rendőrség kilenc hónap elteltével sem lépett, mindenesetre a jelentést csatolja korábbi beadványához.
Czuk Dorottya, a városháza sajtófőnöke tagadta, hogy a hivatal a PR-szerződések megkötésére utasította volna az útfelújító cégeket. Ezzel szemben a szakértői jelentés mellékletében olvasható a hivatalos levél és a munkákhoz rendelt PR-társaságok táblázata is.
Vajda Pál MSZP-s főpolgármester-helyettes közölte: nem kíván foglalkozni az üggyel. – A Fidesz nem tanult, s láthatóan folytatja eddigi tevékenységét – fűzte hozzá.
Üldözte a párját a férfi, mert nem bírta feldolgozni a szakítást