Késve nyitó strandok

Újabb szabadtéri fürdő, a csepeli strand nyitja meg ma kapuit Budapesten a látogatók előtt. Azonban a szeszélyes kora nyár miatt három létesítmény csak júniusban kezdi meg a működését. Az eltelt három hét adatai szerint egyelőre kevesen választották kikapcsolódásként az idén tovább dráguló fürdőzést.

2006. 05. 19. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Csupán két idényjellegű fürdőt, a Dagályt és a Palatinust, valamint a Gellért szabadtéri részlegét nyitották meg a közönség előtt három héttel ezelőtt, mától pedig a csepeli strand is látogatható – mondta lapunknak Kiss Ferenc, a Budapest Gyógyfürdői és Hévizei Rt. osztályvezető-helyettese. Hozzátette: az utóbbi évek rossz forgalmi tapasztalatai alapján az idén is a szeszélyes nyárkezdet miatt döntöttek a lépcsőzetes nyitás mellett. Ennek megfelelően június 3-án kezdi meg működését a római és a Paskál, majd június 17-én a Pünkösdfürdői strand.
A Palatinuson az első tíz napon csupán négy vendéget regisztráltak, és a jegyet váltók száma a múlt szombaton is alig haladta meg az ezret. A margitszigeti strand vasárnap a rossz idő miatt zárva tartott. A Dagályra egy hete ezernyolcszázan látogattak ki, vasárnap pedig csupán hétszázan, de mindkét hét végi napon sokan voltak azok, akik állandó vendégként, tb-támogatással vették igénybe a szolgáltatásokat. Arányaiban hasonló adatokat rögzítettek a Gellértben is.
Miként megírtuk: az idei jegyárak általában száz forinttal emelkednek, viszont az eddig legolcsóbb strandon, a Paskálon kétszáz forinttal, ezer forintra nő a belépti díj, míg a pünkösdfürdőin változatlanul ezer forintot kérnek. Ez évben a Palatinus strandra ezerhatszáz, a Dagályra ezerötszáz, a csepelire és a rómaira pedig ezerháromszázért mehetünk fürdeni.
A tavaly megszokott kedvezmények az idén változatlanok, azaz a nyugdíjasok (nők esetében 62, férfiaknál 65 év fölött) és a gyermekek (2–18 éves korig) 200 forinttal olcsóbban válthatnak jegyet. Megmaradt a délutáni kedvezmény is, ami ugyancsak 200 forinttal kevesebbet jelent annak, aki a zárás előtt három órával vált jegyet.
A strandok mindennapi nyitva tartását a lehetőségek szerint rugalmasan kezelik, s ha beköszönt a kánikula, az igazgatóságok dönthetnek a korábbi kezdésről vagy a későbbi zárásról is. A Dagály, a Gellért és a Lukács fürdő jelenleg naponta reggel hat órától este hét óráig üzemel, a Palatinus hétköznap tíz óra és este hat óra, szombat–vasárnap pedig kilenc óra és este hét óra között látogatható.

Kizárják a fertőzést. A budapesti strandok nyitása előtt az ÁNTSZ fővárosi kerületi szervezetei vízmintát vesznek, s csak az elemzést követően adják ki az engedélyt – nyilatkozta lapunknak Csáka Sybill, a tisztiorvosi szolgálat közegészségügyi osztályvezető-helyettese, hozzátéve: az üzemeltető társaság ezzel párhuzamosan saját laboratóriumában is megvizsgálja a mintát. A fővárosban már évekkel ezelőtt minden medencét szűrő-forgató rendszerűvé alakítottak, így – megfelelő működtetés esetén – a fertőzésveszély kizárt.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.