Lapunk megtudta: mindkét személy esetében csökkentették ugyan a védelem fokozatát, ám még mindig nem döntöttek arról, meddig tartja fenn számukra a különleges óvintézkedéseket az állam. Szabó Ferenc vezérőrnagy, a Köztársasági Őrezred parancsnoka lapunk kérdésére nem tudta megmondani, mennyit költenek, illetve költöttek közpénzekből az MDF elnökének és a kormányfő feleségének a védelmére. Közölte azonban, hogy a kiadások nem jelentenek számottevő pluszterhet az őrezredre. A biztonsági intézkedéseket rendszeresen felülvizsgálják és értékelik, a biztosítás csökkentett mértékben, de még mindkét személy esetében fennáll – mondta a vezérőrnagy. Szabó Ferenc kifejtette, Dávid Ibolyát csak egy munkatársuk őrzi személygépkocsival, s csak a nyilvános közszereplésein. Dobrev Klárát és családját is egyre ritkábban kell védenie a Köztársasági Őrezrednek – tette hozzá. Az őrezred vezetője megjegyezte: akár órák vagy ennél is hosszabb időszakok telnek úgy el, hogy testületének nem kell védelmet biztosítania a két személynek, azokat ugyanis minden esetben a veszélyeztetettség függvényében szervezik meg. Ismeretes, a demokrata fórum elnöke akkor kért védelmet az őrezredtől, amikor Tamásiban lévő irodájába fenyegetést tartalmazó levél érkezett. Ez csak a választás első fordulójának napjára szólt, ám később újabb fenyegetések jöttek. Ekkor Lamperth Mónika belügyminiszter engedélyezte az állandó védelmet, amely eredetileg a választások második fordulójáig szólt, de azóta is tart. A Köztársasági Őrezred február végén rendelt el fokozott biztosítást a miniszterelnök feleségének és gyermekeinek. Az egyik vidéki rendőrségre érkezett fenyegető hívásban az ismeretlen telefonáló felsorolta, hogy mi a kormányfő feleségének rendszeres napi programja, és mikor viszi iskolába a gyerekeket.
Még őrzik Dávidot és Dobrevet
Még mindig a Köztársasági Őrezred védelmét élvezi Dávid Ibolya, az MDF elnöke és Dobrev Klára, Gyurcsány Ferenc miniszterelnök felesége.
Komment
Összesen 0 komment
A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!
- Iratkozzon fel hírlevelünkre
- Csatlakozzon hozzánk Facebookon és Twitteren
- Kövesse csatornáinkat Instagrammon, Videán, YouTube-on és RSS-en















Szóljon hozzá!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!