Dagad a terézvárosi ingatlanbotrány

Terézvárosban kiújult az ingatlaneladási botrány: legutóbb az Andrássy út 47. szám alatti kávázó tulajdonosa támadta meg bíróságon az önkormányzat által pályázat nélkül, egy szakértő szerint harmadáron értékesített épület adásvételi szerződését. A felperes állítja: ő is megvehette volna az épületet, ha a 150 millió forintos vételár mellett ugyanannyit fizet a kerület MSZP-s vezetőinek.

2006. 06. 28. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Hamarosan precedensértékű ítélet születhet az Andrássy út 47. szám alatti ingatlan privatizációjának ügyében – tájékoztatta lapunkat Losonczy Pál, a Liszt Ferenc tér sarkán álló épületben működő Trieszt Café tulajdonosa, aki a hvg.hu-nak nyilatkozva azt mondta, hogy a pályázat nélkül, 150 millió forintért két évvel ezelőtt – egy belga tulajdonosi hátterű cégnek, az Ennet Kft.-nek – értékesített házat az ő cége is megvehette volna, ha ugyanekkora összeget kenőpénzként letesz az önkormányzatnál.
Losonczy lapunknak megerősítette, hogy az ajánlatot egy, a kerület MSZP-s vezetésével jó kapcsolatot ápoló csoport közvetítésével kapták. Elmondta, ezt nem fogadta el, de az önkormányzat által 139 millió forintra becsült ingatlan megvételére 250 milliós ajánlatot tett, banki háttérrel alátámasztva. Később Fürst György szocialista alpolgármester közölte: már megvan a vevő. Azért támadtam meg az adásvételi szerződést, mert az általam felkért igazságügyi szakértő 450 millió forintra értékelte az ingatlant, amelyben az önkormányzat az eladás előtt felújíttatta a fő közművezetékeket – közölte Losonczy, hozzátéve: bár első fokon elutasították keresetét, bízik a másodfokú bíróságban.
Korábban beszámoltunk arról, a terézvárosi önkormányzat számos Andrássy úti ingatlant, közöttük műemléki védettségű épületeket privatizált lakottan, pályáztatás nélkül. Tavaly áprilisban a Fidesz képviselői tiltakoztak, hogy a kerületi vagyonrendelet 200 millió forint alatt nem teszi kötelezővé a versenyeztetést, holott az Állami Számvevőszék is az államháztartási törvénybe ütközőnek találta az elidegenítési gyakorlatot. Bár a kerületi rendeletet később módosították, az Andrássy úti házak bérlői persorozatot indítottak az önkormányzat ellen. Gyenge Zsolt fideszes önkormányzati képviselő szerint a korrupció gyanúját egyik ingatlaneladásnál sem lehet kizárni. Fürst György lapunk többszöri megkeresésére sem reagált. Rabin László SZDSZ-es alpolgármester közölte: a koalíciós pártok megegyeztek, hogy a privatizációs botrányok miatt támadott kollégája ősszel nem indul a választáson.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.