Nyomozás a hajógyári privatizáció ügyében

Hűtlen kezelés bűncselekményének megalapozott gyanúja miatt, ismeretlen tettes ellen nyomozást rendelt el a Fővárosi Főügyészség a Hajógyári-sziget privatizációja ügyében – tájékoztatta lapunkat Toplak Zoltán, aki magánszemélyként kezdeményezett közvádas büntetőeljárást. Az egykori gyárterület beépítéséről ma egyeztetnek Óbudán a környezetvédő szervezetek a befektetővel.

2006. 06. 26. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Kezdeményezésemtől számítva egy héten belül rendelte el az ügyészség a nyomozást a Hajógyári-sziget déli területeinek értékesítésével kapcsolatban, s az eljárást a BRFK gazdaságvédelmi főosztálya folytatja le – közölte lapunkkal a feljelentő, aki minderről hivatalos ügyészségi értesítést kapott.
Ismert, a korábbi vagyonkezelőt, a Hajógyári Sziget Vagyonkezelő (HSZV) Kft.-t 1992-ben alapította az állam, az akkori vagyonbecslés szerint 3,4 milliárd forintos ingatlanapporttal, 160 millió forint törzstőkével. Az Állami Privatizációs és Vagyonkezelő Rt. 2003-ban 6,6 milliárd forintra értékeltette föl a céget, amelyet 4,6 milliárdért adtak el. Szakértők szerint azonban a kft. több mint egymilliárd forintot költött a szigeten, fejlesztette a közműhálózatot, épületeket újított föl, s tizenegy év alatt a volt hajógyár területén található ingatlanok értéke legalább tízszeresére emelkedett.
Az izraeli hátterű tulajdonos, a Plaza Centers által létrehozott Álomsziget Kft. 400 millió forintos beruházással konferenciaközpontot, szállodákat, apartmanházakat, sportlétesítményeket, szórakozóhelyeket építene föl a Hadrianus-palota feltáratlan romjai mellé.
Mint arról beszámoltunk, több civil szervezet is népszavazást kezdeményezett a terület beépítésének megakadályozására a III. kerületben, miután Tarlós István polgármester felfüggesztette a helyi képviselő-testület által június 15-én elfogadott kerületi szabályozási tervet. A beépítési elképzeléseket a Fővárosi Közgyűlés áprilisban jóváhagyta, az óbudai képviselők június 30-án tárgyalják újra a rendelettervezetet. Ma a civil szervezetek Óbudán egyeztetnek a tervekről a befektetővel, azonban az Élőlánc Magyarországért ökopárt és a Szigetvédők Egyesület jelezte: a péntekre tervezett zenés tüntetésüket megtartják, arra minél több tiltakozót várnak.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.