Ki felel a körúti botrányért?

Várhatóan még napokig nem közlekedhet a nagykörúti 4-es és 6-os villamos a Margit híd pesti hídfője és a Moszkva tér között a felsővezeték-tartó oszlopok szombati kidőlése miatt. Az ügyben a hét végén Demszky Gábor, tegnap pedig a BKV Zrt. felügyelőbizottsága kezdeményezett vizsgálatot. A fővárosi Fidesz büntetőfeljelentést tesz az ügyben.

2006. 07. 17. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Emberéleteket követelő katasztrófa is történhetett volna, ha a 4-es és a 6-os villamosok felső vezetékét tartó két villanyoszlop nem szombat hajnalban, hanem napközben dől ki – közölte lapunkkal Kupper András, a fővárosi Fidesz– MKDSZ-frakció vezetője, aki a napokban közúti forgalom gondatlan veszélyeztetése gyanúja miatt ismeretlen tettes ellen büntetőfeljelentést tesz a BRFK-n. Mint mondta, egy hónapja, a nagykörúti villamosvonal megállóinak és felső vezetékének felújítása óta bekövetkezett sorozatos üzemzavarok miatt Demszky Gábor főpolgármester rendre vizsgálatot ígért, azonban a hét végi vészhelyzetig semmi nem történt.
Mint arról beszámoltunk, szombaton éppen a Margit híd fölé újonnan kifeszített vezeték próbája zajlott, amikor az egyik villanyoszlop kidőlt, és magával rántott egy másikat is. A BKV illetékesei akkor azt ígérték, keddre helyreállítják a forgalmat. Tegnap viszont kiderült, hogy a háromszor nehezebb vezetékek miatti terhelést nem bíró két oszlop cseréje mellett valamennyit meg kell erősíteni a hídon.
– A két oszlopot már legyártották; ma biztosan nem indulhat meg a forgalom, várhatóan néhány nap alatt tehetjük biztonságossá a közlekedést. Addig a villamosok csak a Jászai Mari térig járnak – mondta lapunknak Donáth Zoltán, a BKV Zrt. vezérigazgató-helyettese. Az új, Combino villamosok üzembe állítása miatti átalakítás után a Városi és Elővárosi Közlekedési Egyesület szerint immáron tizenhetedik alkalommal történt üzemzavar.
Szálka Miklós (Fidesz), a BKV Zrt. felügyelőbizottságának tagja lapunknak elmondta: a testület döntése alapján a Budapesti Műszaki Egyetem szakembereit kérik fel vizsgálatra. Az ellenzéki képviselő szerint elfogadhatatlan, hogy nincs személyi felelős. Állította: a főváros vezetése nyomást gyakorolt a BKV-ra, hogy a választás előtt elkészüljön a beruházás. Aba Botond vezérigazgató nem tud nyomásgyakorlásról, és Székely Gábor, a felügyelőbizottság elnöke sem tapasztalt ilyet. Az SZDSZ-es politikus szerint felelőst csak a vizsgálatok végén nevezhetnek meg.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.