Ördöginek nevezte Busht Chávez

Hugo Chávez venezuelai elnök hevesen támadta Bush elnököt az ENSZ éves közgyűlésén, és vázolta az elavultnak és gyengének tekintett nemzetközi szervezet átalakítását.

2006. 09. 21. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Chávez azzal kezdte felszólalását, hogy a jelenlévők figyelmébe ajánlotta a globalizációellenes amerikai nyelvtudós, Noam Chomsky Egyeduralom vagy túlélés című könyvét, amely leleplezi a nagyhatalom világuralmi törekvéseit. Hugo Chávez ezután élesen bírálta a házigazda Bush elnököt, és magával az ördöggel azonosította, mert arra utalt, hogy a szónoki emelvényen még mindig érezni az elnök „kénes leheletét”. Bár minden felszólaló csak 15 percben fejthette ki mondandóját, húszperces beszédében Chávez kifogásolta, hogy Bush elnök úgy beszélt a pódiumról, mintha a világ ura volna, aki rákényszeríti más országokra uralmát, módszereit és a lakosság kifosztását. „Nem engedhetjük meg, hogy az Egyesült Államok berendezkedjen a világban, és megerősödjön diktatúrája.” Felszólította a szervezet tagállamait, hogy szálljanak szembe az Egyesült Államok egyeduralomra törő szándékaival, mert azok már a bolygó létét veszélyeztetik. A venezuelai elnök megkérdőjelezte „az Egyesült Államok által hirdetett elitista demokráciamodellt, amit bombázásokkal, megszállásokkal és agressziókkal kényszerít rá másokra”. Chávez felrótta Bushnak „cinizmusát és képmutatását” is, hiszen az elnök „amerre csak néz, mindenütt nyomor elől menekülni akaró szélsőségeseket lát, akik önbecsülésüket is vissza akarják szerezni”. A venezuelai államfő megjósolta, hogy az elnök kormányzásának utolsó időszaka igazi rémálom lesz.
Chávez országa idén október végén az Amerika-párti Guatemalával vetélkedik egy helyért, hogy bekerüljön a Biztonsági Tanács nem állandó tagjai közé. Venezuela biztosan megkapja Kína és Oroszország szavazatát, Franciaország még nem nyilatkozott. Az Egyesült Államok és Nagy-Britannia ellenzi, hogy Chávez országa bekerüljön a testületbe. Az elnök beszéde végén kérte a jelenlévőket: adják országára szavazatukat.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.