A jövő hét elején dönt az ORFK vezetése arról, hogy a soproni polgármester egy héttel ezelőtti feljelentése alapján elrendelt nyomozást melyik rendőrhatóság folytassa le – tájékoztatta lapunkat Németh Lajos, az ORFK helyettes szóvivője. Hozzátette: a nyomozást elrendelő Győr-Moson-Sopron Megyei Rendőr-főkapitányság elfogultságot jelentett maga ellen, s az ügy aktáit az ORFK-ra küldték. Lapunk már korábban jelezte, hogy a hűtlen kezelés miatt indult büntetőeljárást nagy valószínűséggel nem a helyi rendőrség folytatja majd le.
Miként arról már beszámoltunk: ismeretlen tettes ellen, különösen nagy vagyoni hátrányt okozó hűtlen kezelés gyanújával nyomozást rendelt el egy hete a Győr-Moson-Sopron Megyei Rendőr-főkapitányság Sopron városvezetésének feljelentése alapján. A dokumentum szerint a korábbi polgármester, Walter Dezső csaknem egymilliárd forintos kárt okozhatott a városnak az előző ciklusban. Az ügyben polgári pereket indítottak és büntetőfeljelentéseket tettek.
A város vezetése az István bíró utcai, a Rét utcai, valamint a volt hulladéklerakó ingatlanának értékesítése, illetve a Petőfi téri mélygarázs és a Lövér körúti apartmanház megvásárlása miatt tett öt feljelentést.
Walter-gate: elfogult a megye
Elfogultságot jelentett maga ellen a Győr-Moson-Sopron Megyei Rendőr-főkapitányság a soproni polgármester feljelentése alapján elrendelt nyomozásban. Az ügy aktái az ORFK-n vannak.
Komment
Összesen 0 komment
A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!
- Iratkozzon fel hírlevelünkre
- Csatlakozzon hozzánk Facebookon és Twitteren
- Kövesse csatornáinkat Instagrammon, Videán, YouTube-on és RSS-en















Szóljon hozzá!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!