Ma kezdődik George W. Bush Chávez-ellenesnek szánt körútja Latin-Amerika öt országában. Már látogatása első állomásán, Brazíliában azzal kénytelen szembesülni, hogy a PT (Dolgozók Pártja), Lula elnök pártja tüntetésre készül, és mind az öt országban tiltakozásokra számíthat. Hugo Chávez venezuelai elnök pénteken Buenos Airesben Néstor Kirchner argentin elnökkel Bush politikáját elítélő nagygyűlést tart húszezer piquetero (tettleges tiltakozó) előtt, ahová várják Evo Morales bolíviai és Rafael Correa ecuadori államfőt is.
Bush azért érezte szükségét, hogy március 8–14-e között felkeresse Brazíliát, Uruguayt, Kolumbiát, Guatemalát és Mexikót, hogy hangsúlyozza az Egyesült Államok baráti szándékát a térségnek. A 2005 végén és 2006-ban tartott választásokon ugyanis kiderült, hogy amíg Bush a szeptember 11-i merényletek után főleg a közel- és közép-keleti térségre összpontosított, Latin-Amerika elfordult az Egyesült Államoktól. Úgy tűnt, hogy Bush üres kézzel indul körútjára, de kedden olyan programot hozott nyilvánosságra, amely az eddig erőltetett szabadkereskedelmi szerződések helyett-mellett a szegénység felszámolására törekszik az egészségügy, a lakásépítés és az oktatás kiterjesztésével.
Az amerikai elnök útja előtt kijelentette, Fidel Castro kubai vezető halálával „a kommunista rendszernek is véget kell érnie”.

Orbán Viktor: Már megint Bognár Gyuri a király!