Feketebűnözésről beszélt Tony Blair

Nem a szegénység, hanem a jellegzetes fekete kultúra tehető felelőssé a késelésekért és lőfegyverrel elkövetett gyilkosságokért Londonban, véli Tony Blair. A brit kormányfő szerint nincs többé helye a politikai korrektségnek, és el kell fogadni, hogy az erőszakhullám nem fog véget érni azzal, ha „úgy teszünk, mintha azért nem a fiatal fekete kölykök felelnének”.

2007. 04. 12. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Blair a walesi Cardiffban elhangzott nyilatkozata szöges ellentétben áll a belügyminisztérium államtitkárának, Lady Scotlandnek azon megállapításával, mely szerint a fiatalkorú fekete bűnözők aránytalanul nagy száma a feketék szegénységével függ össze, s nem a fekete kultúra jellegzetességeinek eredménye.
A miniszterelnöki posztról hónapokon belül távozó Blair kijelentései óriási felháborodást váltottak ki a nagy-britanniai színes bőrű közösségen belül, amelynek vezetői tudatlansággal vádolták a kormányfőt, továbbá azzal, hogy kormányzása alatt nem támogatta kellőképpen a bűnözéssel kapcsolatos problémák megoldását célzó erőfeszítéseket. Nims Obunge fekete lelkipásztor, a bandabűnügyek ellen harcoló Peace Alliance (Békeszövetség) vezetője szerint Blair félreértelmezte azon szavait, amelyeket februárban egy konferencián mondott neki. „Úgy tünteti fel, mintha azt mondtam volna: a fekete közösséget terheli a felelősség. Valójában azt mondtam, hogy a fekete közösség sebezhető, és több támogatásra szorul. (…) Szavaimat kiragadta a szövegkörnyezetükből. Támogatásért jöttünk, ő azonban kudarcot vallott, és még nagyobb rendőri hatalommal tért vissza fekete gyermekeink ellen” – panaszkodott a The Guardian brit napilapnak Obunge.
Blair meglepő kijelentéseivel egy időben megjelent egy londoni bíróságon az a tinédzser, akit a tizennégy éves Paul Erhahon megölésével vádolnak. A színes bőrű Erhahon január óta a hetedik 16 év alatti londoni fiatal, akit az utcán meggyilkoltak. A brit belügyminisztérium eközben olyan intézkedések bevezetését tervezi, mint a bandatagság betiltása, illetve 21-ről 18 évre csökkentené a korhatárt az illegális fegyvertartás miatt kiszabandó börtönbüntetések esetén.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.