Londoni kritika Bush eszméinek

2007. 04. 16. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A terrorellenes háború eszméje miatt erősebbeknek érzik magukat a terroristák, mint amilyenek valójában – hangoztatta tegnapi felszólalásában a brit kormány nemzetközi fejlesztési minisztere. A Nemzetközi Együttműködési Központ agytröszt New Yorkban tartott ülésén Hilary Benn kifejtette, hogy a George W. Bush amerikai elnök és kormányzata által alkalmazott kifejezés közös identitástudattal ruházza fel a teljesen különböző célkitűzésekkel rendelkező kis csoportokat. Éppen ezért, véli Benn, a brit kormánytisztviselők szándékosan kerülik a terrorellenes háború kifejezést. Mint fogalmazott, a háború nem nyerhető meg pusztán katonai eszközökkel, továbbá nem beszélhetünk „szervezett, világos identitástudattal és következetes célkitűzésekkel rendelkező ellenségről”. A kormányzó brit Labour párt vezetőhelyettesi tisztségére pályázó politikus szerint a világ jelenleg olyan laza szerkezetű, változó és egymástól eltérő csoportok ellen küzd, amelyeknek viszonylag kevés közük van egymáshoz. „Ezek a csoportok egyéni értékeiket akarják másokra ráerőszakolni, párbeszéd és vita nélkül, erőszakkal” – hangsúlyozta Benn, s egyben arra hívta fel a világ vezetőinek figyelmét: potenciális ellenségeikkel törekedjenek a közös alapok megkeresésére, ne csupán a kemény hadi erőbevetésre számítsanak.
George W. Bush 2001. szeptember 11. után vázolta fel első ízben a terrorellenes háborúról szóló elképzeléseit. „Terrorellenes háborúnk az al-Kaidával kezdődik, de azzal nem ér véget” – hangzott el kilenc nappal a támadások után az amerikai kongresszus előtt mondott beszédében.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.