Kommunista csontháború

Kétszáz-háromszáz egykori magas rangú MSZMP-s funkcionárius és volt „mezei” párttag is megjelent szombaton a Magyar Kommunista Munkáspárt felhívására, hogy kétméteres fotója előtt emlékezzenek Kádár Jánosra. A magyarországi diktatúrát évtizedekig fenntartó szervezet volt vezetője és felesége sírját múlt szerdán ásták ki, s szombat hajnalban a sírt Hagyó Miklós MSZP-s főpolgármester-helyettes utasítására helyreállították.

2007. 05. 06. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Nem elég, hogy kirabolták, szétzúzták Kádár János sírját, most titokban visszadobálták a fej nélküli csontokat, ez többszörös kegyeletsértés – nyilatkozta lapunknak Thürmer Gyula, a Munkáspárt elnöke, aki későbbi beszédében politikai senkinek, Demszky kiszolgálójának nevezte Hagyót. A mai kommunista pártvezető kijelentette: „Az MSZP csak elődje vagyonát vállalta, de nem kért Marxból, Engelsből, Leninből és Kádárból sem, most pedig megfosztottak bennünket attól, hogy emberként újratemessük. A miniszterelnöknek még a héten levelet írtunk, mert Kádárnak nem volt családja, az mi vagyunk. Gyurcsány Ferenc mindenkit becsapott, és vegyétek már észre: tőle és Kókától kell félnetek, nem Orbán Viktortól.” Thürmer arra a felvetésünkre, hogy a többség Kádárban az 1956-os forradalom és szabadságharc véres leverőjét látja, azt mondta: „Sokan viszont nem, és ő mégsem egy hajléktalan volt, hogy a csontjait csak úgy visszadobálják a sírba.” A szombaton fegyveres őrök és mobil kamerás rendőrautóval is figyelő rendőrök óvta Fiumei úti temetőben azonban egy szó sem esett arról, hogy Kádár miként végeztetett ki a forradalom után 229 embert.
– Elfogadhatatlan, hogy a nemzeti panteonnak helyet adó temetőnkben üresen tátongó, összetört gránitlapokkal szegélyezett sírhely hirdesse a politikai szándékkal nem igazolható barbárságot. A szétdúlt sír folyamatossá tenné a halottgyalázást, nem tűrhető, hogy a meggyalázott sír az embertelenség élő mementója legyen – indokolta a gyors intézkedést Hagyó.
A helyreállítás mintegy 60 ezer forintba került. A szomszédos munkásmozgalmi panteonra festett idézetet, „Gyilkos és áruló szent földben nem nyughat”, a rendőrség kérésére még nem távolíthatták el, azt grafológusok vizsgálják.
A Munkáspárt felhívására megjelentek virágokat hoztak, nem énekeltek, ám végül átmentek a felirathoz, és megkoszorúzták az előtte lévő, „A kommunizmusért éltek, haltak” elnevezésű szoborcsoportot. A temetőből távozóban egyikük megjegyezte: „Kár volt feloszlatni az ezredeket.”

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.