Merénylet készült a JFK reptér ellen

Az amerikai hatóságok letartóztattak három személyt azzal a gyanúval, hogy merényletet terveztek a világ egyik legforgalmasabb repülőtere, a New York-i John F. Kennedy ellen. Egy negyedik gyanúsított szökésben van. Gordon Brown jövendő brit miniszterelnök szigorúbb terrorellenes törvények bevezetésére készül hazájában.

2007. 06. 03. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Két guyanai és két trinidadi állampolgárt gyanúsítanak azzal, hogy a JFK nemzetközi repülőtér földi létesítményei, mindenekelőtt üzemanyagtartályai és -vezetéke ellen terveztek merényletet. A vezeték 64 kilométer hoszszú, New Jerseyből a New York-i Staten Island, Brooklyn és Queens negyedeken keresztül halad a repülőtérig, s két másik légikikötőt, a LaGuardiát és a Newark Libertyt is üzemanyaggal látja el, így felrobbanása óriási károkat és több ezer ember halálát okozná.
A négy gyanúsított egyikét New Yorkban, kettőt Trinidad és Tobago karib-tengeri szigetállamban tartóztattak le. Egy negyedik férfi szökésben van. A Brooklynban őrizetbe vett Russell Defreitas guyanai állampolgár a John F. Kennedy repülőtér alkalmazottja volt, míg a Trinidadban letartóztatott egyik férfi Abdul Kadir korábbi guyanai parlamenti képviselő. Az amerikai igazságügyi minisztérium közleménye szerint a négy ember kapcsolatban állt egy szélsőséges muzulmánokból álló hálózattal, a Dzsamát al-Muzliminnel, amelynek az 1990-es trinidadi puccskísérlethez is köze lehetett.
A gyanúsítottak egyébként videofelvételeket készítettek a New York-i repülőtér üzemanyagtartályairól és a vezetékről. A videofelvételen hallható, amint Defreitas a JFK elleni támadásról nyilatkozik, mondván, az lenne „a legfájóbb az Egyesült Államok számára”. Defreitas szerint a New York-i ikertorony elleni 2001-es merénylet a JFK elleni támadás közelébe se érne.
Eközben Gordon Brown új terrorellenes törvények elfogadtatását fogja sürgetni, amint átveszi a miniszterelnöki tisztséget Tony Blairtől – jelentette a Sunday Telegraph napilap. A jelenlegi pénzügyminiszter nagyobb hatalmat adna a rendőrségnek, és lehetővé tenné, hogy a telefonlehallgatások során szerzett információkat bírósági tárgyalásokon is fel lehessen használni. Továbbá 28 napról 90-re növelné a terrorizmussal gyanúsítottak vádemelés nélküli őrizetben tartásának idejét. Gordon Brown utóbbi terve azonban kudarcot vallhat, hiszen Tony Blair javaslatára 2005-ben már szavazásra bocsátották azt, ám a parlament alsóházában mind a konzervatívok, mind a liberális demokraták elvetették, sőt a Labour párt néhány képviselője sem értett vele egyet.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.