Bár a paksi atomerőmű tájékoztatási központja nem erősítette meg lapunknak az SZDSZ-hez, az MSZP-hez és az MDF-hez kötődő személyek új pozícióit, a Heti Világgazdaság szerint a változásokat már bejegyezték a cégbíróságon.
Wekler Ferenc, bár 2006-ban kiesett a parlamentből, újabb megbízatásával tovább növelte pozícióinak számát: jelenleg az SZDSZ Baranya megyei elnöke, pártja országos tanácsának tagja, Mecseknádasd független polgármestere, továbbá ugyanott német kisebbségi önkormányzati képviselő, valamint a Községi Önkormányzatok Országos Szövetsége elnöke, tavaly novembertől pedig kormánydelegáltként a Dél-dunántúli Regionális Fejlesztési Tanács elnöke.
Wekler múltja ismeretes: az Országgyűlés volt alelnöke 2004 augusztusában lemondásra kényszerült posztjáról szőlőügye miatt, amelyet elsőként lapunk közölt. Wekler és családja cégei szőlőültetvény telepítésére 270 millió forintot vettek fel, és az agrártárca birtok-összevonási támogatás címén ezen felül több millió forintot utalt ki számukra. A politikust 2005 januárjában Gyurcsány Ferenc kormányfő azzal bízta meg, hogy készítse elő a paksi atomerőműben keletkező radioaktív hulladékok végleges elhelyezési koncepcióját. Wekler karrierje a nyolcvanas évek végén kezdődött, amikor Mecseknádasd tanácselnökeként sikerült meghiúsítania, hogy a közeli Ófalun épüljön a veszélyeshulladék-tároló.
Karl Imre, aki állampárti múltjával a Horn-kormány energetikai biztosa lett, ma a Magyar Villamos Művek Zrt. vezérigazgató-helyettese, a Kulcsár-per egyik tanúja, míg Slosár Gábor neve legutóbb a soproni mélygarázsbotrányban, az SPT Mélygarázs Kft. ügyvezetőjeként bukkant fel.

Meglepő fordulat a a Huszti ikrek ügyében, megszólalt a szakértő