Fideszes feljelentések a Terézvárosban

A balettintézet épületének tíz évvel ezelőtti privatizációja ügyében feltűnően nagy értékaránytalanság és hűtlen kezelés alapos gyanújával ismeretlen tettes ellen tesz feljelentést Illés Zoltán, a Fidesz választókerületi elnöke és terézvárosi frakciója. Ugyanezt tervezik az MSZP–SZDSZ-es többségű képviselő-testület által eltékozolt valamennyi Andrássy úti palota esetében, és ígérik, ha legközelebb a jobboldal nyer a főváros VI. kerületében, akkor felülvizsgálják a szerződéseket.

2007. 07. 27. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Először láttak napvilágot konkrét adatok a Terézvárosban arról, hogy az önkormányzat MSZP–SZDSZ-es vezetése idején elherdálták a városrész világörökségi védettség alatt álló, országos értékű Andrássy úti ingatlanvagyonát – nyilatkozta lapunknak Illés Zoltán a tíz évvel ezelőtt 220 millió forintért privatizált balettintézet legújabb tulajdonoscseréjéről.
Ismeretes, a közelmúltban csaknem 30 millió euróért, azaz 7,5 milliárd forintért cserélt gazdát az Andrássy út 25. szám alatti Drechsler-palota, amelyet 1997-ben Borsány György szocialista polgármester, illetve Kékesi Tibor és Fürst György önkormányzati képviselők javaslatára a hivatalos értékbecslésben megjelölt ár feléért, 220 millió forintért adott el az akkori képviselő-testület. Az 1998-ban megválasztott Farkas György fideszes polgármester ugyan sikertörténetnek nevezte, hogy az eredeti vételárat végül megduplázták, a különbség úgy is óriási, hogy az egykori vevő, a Trivest Kft. által alapított Andrássy 25. Kft., majd az izraeli Plazacenters további egymilliárd forintot költött a balettintézet és a többi bérlő kiköltöztetésére.
– Csaknem hatmilliárd forintos kár érte az önkormányzatot – közölte Illés Zoltán, aki a Fidesz helyi frakciójával közösen feljelentést tesz ismeretlen tettes ellen feltűnően nagy értékaránytalanság és hűtlen kezelés alapos gyanújával. Az ellenzéki párt választókerületi elnöke szerint a 2002 és 2006 között hasonlóan eltékozolt Andrássy úti paloták ügyében is megteszik a feljelentéseket, és ha megnyerik a következő önkormányzati választást, ígérik: felülvizsgálják a privatizációs szerződéseket, amelyek alapján további milliárdoktól esett el az önkormányzat. – Lesz olyan ingatlan, ahol megvárjuk a jelenleg is folyamatban lévő, a szerződések semmisségének kimondásáért indított pereket, ám dönthetünk úgy is, hogy akár kártérítés fejében, de visszaszerezzük nemcsak a kerület, hanem Budapest és Magyarország kiemelt értékeit. Szerinte álságos a jelenlegi MSZP–SZDSZ-es vezetés magyarázata arról, hogy az önkormányzatnak nincs pénze felújítani a műemléki ingatlanokat, ugyanis bérbeadással hosszú távú bevételhez jutnának, amelyet az épületekre költhetnének.
A balettintézet privatizációját levezénylő szocialista politikusok közül Borsány György és Kékesi Tibor lapunknak azt állította: már nem emlékszik az ügyletre. Az SZDSZ-es Bajor Zoltán, aki akárcsak egy évtizede, most is Terézváros alpolgármestere, korábban úgy nyilatkozott, hogy ebben a formában ő nem támogatta a szerződéskötést. A már elindított perekről kijelentette: „Ha elveszítjük a pereket, legfeljebb kártérítést fizetünk.”

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.