Independent
A független brit lap honlapján található, rovatok, illetve témák szerinti felosztásnál van egy kivétel. Ez Robert Fisk, a lap közel-keleti tudósítója, akinek írásait külön hirdeti a lap A legújabb Robert Fisktől címmel. A világhírű tudósító most A libanoniak csapást mértek az amerikaiak által támogatott kormányra címen megjelent írását így kezdi: „Ismét megcselekedték. Az arabok ismét a demokrácia szabályát követték, és nem a megfelelő embert választották meg. Amint a palesztinok a Hamászra szavaztak, amikor Mahmúd Abbász Palesztin Hatóságára kellett volna szavazniuk, a libanoni maronita keresztények olyan emberre szavaztak, aki ellenzi Fuád Szinjóra többségi kormányát Bejrútban. A Camille Khouryra leadott szavazatok döbbenetes csapást mértek az amerikaiak által támogatott kormányra. Micsoda pusztító erejű lett a Közel-Keleten az »amerikai támogatású« kifejezés” – veti közbe Fisk. A szavazás eredményeként most Michel Aoun extábornok kijelentette: „nem tudnak megverni”. Aoun jövőre elnökjelöltként indul az elnökválasztáson.
ASIA TIMES
Kézzelfogható eredményeket hoztak az amerikai–iráni tárgyalások: Teherán máris fokozottan működik együtt a Nemzetközi Atomenergia-ügynökséggel. De erről akarnak a legkevésbé hallani a neokonzervatívok, akik eddig azzal érveltek, hogy Iránnal nem érdemes tárgyalni, írja a pánázsiai internetes lap. Irán máris fokozottabb együttműködést ajánlott fel az odalátogató iraki miniszterelnöknek is. De a neokonoknak csak az a fontos, hogy megtámadják Iránt, és ahhoz ürügyeket keressenek.
The Guardian
Idegesek Putyin partnerei az orosz elnök politikája miatt, olvasható a baloldali brit lapban. A Kína és Oroszország által vezetett, hat tagot magába foglaló, gyorsan fejlődő Sanghaji Együttműködési Tanács stratégiai arcélét a következő napokban még szigorúbbá teszi. Csakhogy Putyin harcias pozíciója az USA, Nagy-Britannia és a Nyugat irányában kezdi feszültté tenni a tanácsban helyet foglaló partnerekkel fenntartott viszonyt, ugyanis azoknak a célja nem a konfrontáció, hanem a túlélés. Különösen igaz ez Pekingre, amely most olimpiát rendez és mindenre szüksége van, csak szembenállásra nem. A tanács hadgyakorlatokat kezdett az Urálban lévő Cseljabinszk térségében, Kína, Kazahsztán, Kirgizisztán, Tádzsikisztán és Üzbegisztán részvételével.
Megkérdeztük Magyar Péter képviselőjelöltjét, mit szól ahhoz, hogy főnöke gyalázta?