Újra merénylettel jelentkezett az ETA

2007. 08. 24. 22:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Péntek hajnalban a tűzszünet június eleji felmondása óta a spanyol baszkföldi Durangóban robbantotta fel első gépkocsiba rejtett bombáját az ETA baszk szeparatista szervezet. Az egy csendőrlaktanya melletti parkolóban végrehajtott akcióban két csendőr megsérült, az anyagi kár jelentős. A merényletet előzetes figyelmeztetés nélkül követték el, mostanáig egyetlen csoport sem jelentkezett elkövetőként. Alfredo Pérez Rubalcaba spanyol belügyminiszter csütörtökön már célzott rá, hogy véleménye szerint hamarosan ETA-merényletre kell számítani. A nyomozásba bekapcsolódott a portugál rendőrség is, mivel portugál rendszámú gépkocsit robbantottak fel. Az ETA portugál kapcsolatára még június elején derült fény, amikor egyik menekülő tagja egy portugál határhoz közeli faluban hagyott gépkocsiban több mint százkilónyi robbanóanyagot.
Tegnap Francia Baszkföldre látogatott Nicolas Sarkozy francia elnök, akit már nyugtalanítanak a sorozatos akciók a helyi idegenforgalmi célpontok ellen. Az ETA felmondott tűzszünetében a három franciaországi baszk megye is szerepelt a szervezet követelései között.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.