Amerikai jogtiprás a biztonság nevében

Egész Amerikát megrázta az a videofelvétel, amelyen egy diákot a rendőrök elektromos sokkolóval lőttek meg. A hátborzongató jelenet publicisztikára késztette Ronald Reagan volt amerikai elnök helyettes pénzügyminiszterét, Paul Craig Robertset, aki egykor az amerikai üzleti körök lapja, a Wall Street Journal szerkesztője is volt. Az írás az Information Clearing House internetes portálon jelent meg.

2007. 09. 29. 22:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Roberts ezzel kezdi publicisztikáját: „Naiv amerikaiak, akik azt hiszik, hogy szabad társadalomban élnek, meg kellene nézniük azt a videofelvételt (thefirstpost.co.uk/ index.php?filmID=601), amelyet diákok filmeztek le John Kerrynek az alkotmány napján, szeptember 17-én a gainesville-i Florida Egyetemen tartott előadása alatt.” Kerry előadásának végén, folytatódik a cikk, a szenátor rámutat a 21 éves, újságíró szakos Andrew Meyerre, hogy tegye fel kérdését. Meyer magasba emelte Greg Palastnek, a BBC tényfeltáró újságírójának a Felfegyverzett diliház című könyvét, és megkérdezte Kerrytől, vajon tud-ja-e, hogy Palast kiderítette: ő nyerte a választásokat. – De akkor – kérdezte Meyer – miért ismerte el oly gyorsan vereségét, amikor anynyi bizonyítéka volt a választási csalásnak? És – folytatta Meyer – miért nem akarja Busht vád alá helyezni, amikor Bush újabb katonai agressziót készül elkövetni, ezúttal Irán ellen? Ekkor a teremben lévő egyetemi rendőrök úgy döntöttek, hogy Meyer túl sokat beszélt. El akarták hurcolni. A diák ismételgette: „semmi rosszat nem tettem”, amiben a törvények szerint igaza volt. A rendőrség úgy döntött, Meyernek nincs joga szabadon beszélni. Kerry jelenlétében a padlóra dobták, elektromos sokkolóval lőtték meg, és elszállították „nyilvános rendezvény megzavarásáért”.
A kérdés, írja Roberts, „miért állt csak ott úgy egy amerikai szenátor, miközben a Gestapo-gorillák egy közrendezvényen részt vevő diák alkotmányos jogait megsértették, majd brutális bántalmazása után hamis váddal hurcolták el?” A volt miniszterhelyettes ezután Bush háborúját a „nürnbergi normák szerint elkövetett bűntettnek nevezi”, és kijelenti, Kerry alkalmatlan szenátornak. Hozzáteszi: a rendőrök felbátorodnak azon, hogy Amerikában már nem védik az alkotmányos jogokat. Sem Cheney alelnök, sem a főügyész, sem a kongresszus éppúgy nem védi az alkotmányos jogokat, mint Kerry a diákét. A kérdés, vajon mikor vonszolják majd el Kerryt pódiumáról, és lövik meg? Amerika 80 ezer polgára nem szállhat repülőgépre, írja Roberts. Miért? Senki sem tudja. A republikánus Bush kormányának és a demokrata párti törvényhozóknak a „jóvoltából”. A „biztonság” nevében alattvalókká tették az amerikai népet – zárja cikkét Reagan elnök volt helyettes minisztere.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.