Herald Tribune
Amerika lemorzsolódó globális vezetése címmel a Párizsban szerkesztett amerikai globális lap Kelet-Timor fővárosának csillogó elnöki palotájával kezdi bemutatni azt, hogy Kína milyen mértékben hódít teret a világszínpadon. A palota a Kínai Népköztársaság ajándéka volt annak a Kelet-Timornak, amely demokráciájának nyolc évvel ezelőtti keletkezésében az Egyesült Államoknak még alapvető szerepe volt. De Kína ma ellenállhatatlanul terjeszti ki befolyását a harmadik világban, míg az USA figyelmét és erejét Irak köti le. De nem csak a kínaiak, az oroszok is óvatosan, okosan és ügyesen terjesztik ki befolyásukat a világon.
Bloomberg
Az amerikai pénzügyi hírügynökség a Magyar Gárdáról írt hosszabb jelentésében arról számol be, hogy a budapesti kormány és zsidó szervezetek benne látják a „fasiszta” Magyarország legláthatóbb jelképét. Az amerikai Rágalmazásellenes Liga szerint a zsidók Magyarországon több előítélettől szenvednek, mint bárhol máshol Európában. A Zsidó Világkongresszus és az Európai Zsidó Kongresszus a múlt hónapban írt a kormánynak, hogy kifejezze aggodalmát. A hírügynökségnek nyilatkozó Vona Gábor, a Magyar Gárda vezetője elmondta, a vádak a politikai elitnek ürügyül szolgálnak, hogy eltapossák mozgalmát. Orbán Viktor, a Fidesz elnöke elítélte a szélsőséges csoportokat, és levélben ígérte meg a zsidó szervezeteknek, hogy küzdeni fog a megkülönböztetés ellen.
The New York Times
Kínos témáról ír a vezető amerikai lap annak kapcsán, hogy megjelent John J. Mearsheimer, a Chicago Egyetem és Stephen M. Walt, a Harvard Egyetem tanárának könyve az izraeli lobbinak az amerikai külpolitikára gyakorolt hatásáról. A tojástáncot járó írás „biztosítja” a szerzőket, hogy akarjanak bármit is, az Egyesült Államok soha nem tekinti Izraelt egy országnak a sok közül, mert az amerikaiak történelmi, vallási, kulturális és érzelmi okokból máshogy viszonyulnak Izraelhez, mint a többi országhoz.
Orbán Viktor is megszólalt Szalai Ádám rosszulléte kapcsán