Súlyosan megsérti a nemzetközi kapcsolatok alapértékeit, hogy az amerikai vezetők találkoznak a dalai lámával – közölte Liu Csian-csao (Liu Jianchao), a kínai külügyminisztérium szóvivője azzal kapcsolatban, hogy az amerikai elnök négyszemközt találkozott a tibeti buddhista vezetővel. George Bush egy nappal a találkozót követően a legmagasabb rangú, civileknek adható kitüntetést, a kongresszusi aranyérmet adta át a 14. dalai lámának. A vezetőt a „béke és a tolerancia univerzális jelképének, a hívők pásztorának, népe lángja őrzőjének” nevezte George Bush. „Amerika nem nézheti a vallási elnyomottak szenvedését, nem hunyhat szemet fölötte, nem fordulhat el” – mondta az Egyesült Államok elnöke a capitoliumi ünnepségen. Kifejezte reményét, hogy a pekingi vezetés is fogadja majd a dalai lámát. A mostani volt a negyedik alkalom, hogy az amerikai elnök fogadta a dalai lámát, ám először mutatkozott vele nyilvánosan. Dana Perino fehér házi szóvivő szerint a dalai láma „nem függetlenséget követel Tibetnek, csak a tibetiek számára akar több vallásszabadságot”.
A kínai külügyminisztérium szűkszavú és határozottan elutasító nyilatkozatában leszögezte, Tibet Kína elidegeníthetetlen része, így annak kezelése az ország belügye. Az amerikaiak szerint nem szabad túl nagy jelentőséget tulajdonítani az ügynek, amely nem fogja befolyásolni a kínai–amerikai kapcsolatokat. Jang Csie-csi (Yang Jiechi) kínai külügyminiszter előzőleg azt üzente Bushnak, az esetleges találkozó „rendkívül súlyos” következményekkel járna a kétoldalú kapcsolatokra nézve.
Feltörekvő csillagok. Egyszerre jelent meg egy sajtótájékoztatón a jövő Kínájának két feltörekvő politikai csillaga, Li Ke-csiang (Li Keqiang) liaoningi párttitkár, valamint Hszi Csin-ping (Xi Jinping), Sanghaj polgármestere. A két, ötvenes éveinek derekán járó politikus a jövő Kínájának irányítói közé tartozhat, amikor a mostani vezetőség nyugdíjba vonul. (S. L. S.)
Magyar Pétert kinevették az utcán, nem bírta ki, hogy ne szóljon be egy cifrát + videó
