Semmi értékelhető fejlemény nem történt azóta, hogy az OMV júniusban bejelentette felvásárlási szándékát a Molra, a magyar olajtársaság vezetői pedig elutasították azt – világított rá tegnap Mosonyi György, a Mol vezérigazgatója, milyen meddő kötélhúzás zajlik hónapok óta a két társaság között. Mosonyi szerint érveiket, hogy tudniillik a konszolidáció versenyjogi aggályokba ütközik, s nem teremt értéket, az osztrákok egyszer sem tudták meggyőzően megcáfolni.
Mint mondta, ha a két vállalat egyesülne, a magyar benzinpiacon 97, a gázolajpiacon pedig 94 százalékos részesedés kerülne egy kézbe, s ha nem is ekkora, de jelentős mértékben korlátozódna az üzemanyag-piaci verseny Ausztriában és Szlovákiában is. Mosonyi szerint emiatt az uniós versenyhatóság biztosan nem fogadná el az OMV által felvetett formában az egyesülést. Az összeolvadt cégbirodalomnak még a legenyhébb brüsszeli döntés esetén is szabadon hozzáférhetővé kellene tennie finomítóit, azaz innentől kezdve Pozsonyban, Schwechaton és Százhalombattán csak bérmunkákat végezhetnének, ami alaposan letörné a finomítói tevékenység jelenlegi profitrátáját, de az is lehet, hogy Brüsszel valamelyik finomító eladására kötelezné a fúzióval létrejövő társaságot. Ez pedig olyan lehetőség, amely még a tranzakció zárása előtt visszakozásra késztetheti az OMV-t. – Vagyis egy kierőszakolt, végül elbukó egyesülési folyamattal az OMV annyit érhetne el, hogy egy évre, a brüsszeli versenyhivatali procedúra idejére kikapcsolná a Molt mint vetélytársát a piacon – érzékeltette Mosonyi, hogy a magyar cég vezetőinek vannak elképzelései az osztrákok esetleges hátsó szándékairól is. A vezérigazgató úgy látja, hogy az OMV felvásárlási terve elbukott, s mint mondta, kíváncsian várja, mi lesz a társaság B terve.
Hogy az A terv nem úgy halad, ahogyan kellene, azt az osztrák fél is érzi. Wolfgang Ruttenstorfer, az OMV vezérigazgatója azonnal reagált a Reutersnek a Budapesten elhangzottakra, s a távirati iroda által is közölt anyag szerint elismerte, hogy a jelenlegi körülmények között cégének nincs kilátása sikerre a Mol felvásárlására indított kísérletében, de hozzátette, hogy nem sürgős az ügy, és később javíthatják az ajánlatot. Ruttenstorfer szerint a Molba való betársulást gátló problémákkal kapcsolatban „Brüsszelnek és a független részvényeknek kell dönteniük”.
Magyar Pétert kinevették az utcán, nem bírta ki, hogy ne szóljon be egy cifrát + videó
