Bírálta a jövő évi költségvetés tervezetét a Pedagógusok Szakszervezetének (PSZ) elnöke. Árok Antal szerint nemcsak a pénz hiánya gond, hanem a finanszírozási rendszer sem megfelelő. A szakszervezet számításai szerint az idei tanévben a tavalyihoz képest átlagosan húsz százalékkal csökken az általános iskolák 1–6. évfolyamának, a középfokú oktatásban a 9–10. évfolyamoknak és a szakképzésnek jutó normatíva összege. Az alapfokú művészeti oktatás zeneművészeti ága negyven százalékkal, míg a képző- és ipar-, valamint a bábművészeti terület hatvan százalékkal kap kevesebb támogatást, mint 2006-ban. Hazánkban jelenleg 873 alapfokú művészeti iskola működik, de a jogszabály-módosításnak „köszönhetően” minősítésben kell részt venniük – ennek első köre decemberben zárul –, ha a jövőben is a teljes összegű állami normatívához akarnak jutni. Az az iskola, amelyik nem felel meg a minősítési szempontoknak, csak ötvenszázalékos állami juttatásra számíthat.
A támogatások teljesítménymutatóhoz kötése a közoktatásban további tőkekivonást eredményez, összevonásokat és megszüntetéseket jelent – jövendölte Árok, aki úgy látja, a közoktatás személyi és finanszírozási rendszerén is javítani kell.
A jövő évi költségvetési törvénnyel kapcsolatban a PSZ október 25–26-án valamennyi közoktatási intézményben munkahelyi fórumot tart, ahol az egyes iskolák problémáikról külön levélben számolnak be a miniszterelnöknek és a szaktárca vezetőjének.
Árok Antal arról is tájékoztatott, létrehozzák a Magyar Közoktatási Intézményvezetők Egyesületét, együttműködve a szakszervezetekkel. Ennek igazgatója Somogyi László lesz, aki ezzel párhuzamosan éppen hétfőn jelentette be az Oktatási Vezetők Szakszervezetének megalakulását, aminek elnöki feladatait szintén ő látja el.
Rég nem volt ilyen sikeres felvételi
