Több elemmel, így a távfűtési programmal és a Budapest szíve fejlesztési tervvel is kibővülhet a már eddig is sikeres szerződés a kormány és a főváros között – közölte lapunkkal Steiner Pál, a miniszterelnök fővárosi megbízottja, az MSZP budapesti frakcióvezetője, aki a napokban Kiss Péter kancelláriaminiszterrel, Bajnai Gordon önkormányzati miniszterrel és Burány Sándorral, az MSZP budapesti elnökével készítette elő a hétfőre tervezett Gyurcsány–Demszky találkozót.
Emlékezetes, az úgynevezett Budapest-szerződést még a tavalyi parlamenti választás előtt, a jelenlegi miniszterelnök őszödi beszédében bevallott kormányzati hazugságok idején írták alá. Az SZDSZ-es főpolgármester és az MSZP-s miniszterelnök akkor, majd az önkormányzati kampányban is a főváros sok száz milliárd forintos fejlesztéséről beszélt, azonban a lapunknak nyilatkozó jogászok felhívták arra a figyelmet, hogy a felelősöket és határidőket sem tartalmazó dokumentum álszerződés, annak nincsenek jogi következményei.
Az irat szerint a budapesti infrastruktúra fejlesztésének kiemelt feladata a főváros tömegközlekedési helyzetének stabilizálása, a szolgáltatás színvonalának növelése. Ehhez képest a napokban éppen Demszky Gábor ismerte el, hogy a BKV finanszírozhatatlan, a hiányt járatritkítás árán is el kell tüntetni. A konkrét pontok többsége – például az 1-es és a 3-as villamosvonal meghosszabbítása, az aquincumi híd megépítése – terén semmiféle előrelépés nem történt, de az erre az évre beígért 156 kilométernyi útfelújításból is legfeljebb 100 készül el.
– Ismét csak újabb nagy blöff, PR- és sajtóesemény készül hétfőn – nyilatkozta lapunknak Tarlós István, a Fidesz fővárosi frakcióvezetője, aki holnap mutatja be fővárosi programját.
Újabb álszerződés Budapestről?
Fővárosi MSZP-s politikusok készítik elő Gyurcsány Ferenc és Demszky Gábor hétfői találkozóját az úgynevezett Budapest-szerződés ügyében. A főpolgármester és Steiner Pál miniszterelnöki megbízott a 2006-os országgyűlési választások előtt aláírt ígéretsor kibővítését várja, de a jogilag semmire sem kötelező pontok többségét eddig sem sikerült beváltani.
Komment
Összesen 0 komment
A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!
- Iratkozzon fel hírlevelünkre
- Csatlakozzon hozzánk Facebookon és Twitteren
- Kövesse csatornáinkat Instagrammon, Videán, YouTube-on és RSS-en















Szóljon hozzá!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!