Bár a rendőrség nem nyilatkozik, kiderült: egy több száz millió forint értékű, Bajcsy-Zsilinszky úti üzlethelyiség-csoport privatizációja áll a háttérben. A kerület vezetői elismerték, hogy az ingatlant, amelynek bérlője csaknem százmillió forinttal tartozik az önkormányzatnak, privatizálni akarják, azonban a balliberális többségű képviselő-testület tegnapi ülésén még csak tárgyalni sem volt hajlandó az ügyről, a bérlő későbbre ígért tájékoztatást.
A vagyonkezelő előző vezetőjét, az MSZP-s Ispánki Lászlót 120 milliós sikkasztásért, első fokon tavaly ítélték el négy év börtönbüntetésre.
A Fidesz szerint elképesztő, hogy az önkormányzat az utóbbi években áron alul, pályázat nélkül adta el az Andrássy úti paloták zömét. Szerintük a kerületi vagyonrendelet tegnapi módosításával, versenyeztetés címszó alatt tovább folytatódik a kiárusítás.
Bővebben a 4. oldalon
Rendőrök vitték el a vezérigazgatót
ATerézvárosban öt éven belül már másodszor fordult elő, hogy az MSZP–SZDSZ-es vezetésű önkormányzat vagyonkezelő cégének vezérigazgatóját rendőrök viszik el: Kovács Pétert szerdán vették őrizetbe a Nemzeti Nyomozó Iroda korrupció elleni osztályának nyomozói.
Komment
Összesen 0 komment
A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!
- Iratkozzon fel hírlevelünkre
- Csatlakozzon hozzánk Facebookon és Twitteren
- Kövesse csatornáinkat Instagrammon, Videán, YouTube-on és RSS-en















Szóljon hozzá!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!