Befutott Barcelona kikötőjébe az első ivóvizet szállító tartályhajó, amely a példátlan szárazságtól sújtott katalán főváros súlyos helyzetét hivatott enyhíteni. A szállítmány kedden érkezett a közelben fekvő Tarragonából, csütörtökön újabbat várnak Marseille-ből – adta hírül az MTI.
A kormányzó bejelentette, hogy kéthavonta tíz hajórakomány édesvíz fog érkezni, fele Francia-, fele pedig Spanyolországból. A tartományban az utóbbi száz év legsúlyosabb aszálya pusztít. Az ötmilliós Barcelonában elzárták a szökőkutakat, nem öntözik a parkokat, ritkábban tisztítják az utcákat. Büntetik az ivóvízpazarlást: kerti medence feltöltéséért vagy autómosásért 3000 euró bírság jár.
A környék falvaiba lajtos kocsikkal szállítják a vizet, mert kimerült minden tartalék – tájékoztatott a zona.hu. A tűzoltóság arra készül, hogy a sós víz talajkárosító hatása ellenére tengervízzel küzd meg az erdőtüzekkel. A vízügyi hivatal 80 millió euróért szerződtetett le tíz tartályhajót, a városnak havonta 22 millióba kerül az ivóvízimport. Fél év múlva készül el az a csatorna, amelyik az Ebro folyó vizét szállítja Barcelonába – közölte a BBC.

Lázár János elárulta, hogy nyerhet a Fidesz 2026-ban! – videó