The Guardian
A magyar gazdaságról továbbra is ömlő rossz hírekre jellemző az a hosszabb cikk, amely a brit Reuters hírügynökségre támaszkodva ismerteti a magyarországi infláció hirtelen felgyorsulását 7 százalékra.
FT.com
Az Európa keleti felében tapasztalható infláció felfutásával foglalkozik a brit üzleti-politikai napilap, a drágulást elsősorban az élelmiszerek és az üzemanyag árának emelkedésében találva meg, akárcsak
a Guardian említett cikke.
International Heral Tribune
A globális amerikai lap címoldalán induló dublini tudósítás azzal a kínos jelenettel kezdődik, hogy a televízióban a népszavazásban az igenről győzködő ír tisztségviselő két és fél percig egyszerűen néma maradt, amikor a lisszaboni szerződés elutasítása mellett érvelő ellenlábasa kérdésére nem tudott válaszolni, miközben papírjaiban lázasan keresgélte, hogy az adott kérdésről mit mond a szerződés. E sokatmondó hallgatás sokakat hangolt a nemre.
SPIEGEL ONLINE
A német könyvkereskedők Béke-díját – amely Németország legtekintélyesebb díja az irodalom, a tudomány és a művészet terén – a két legnagyobb élő német képzőművész egyikének, Anselm Kiefer festőnek és szobrásznak adományozták. Kínos, kínos – netán provokáció? – kérdezi a vezető balliberális német hetilap, ugyanis a 63 éves Kiefer számos képet festett magáról, miközben hitleri üdvözletre nyújtotta ki karját. „A náci idők historizálásához” „ideológiailag kétértelműen” járult hozzá. Majd hónapokon át Wehrmacht-kabátban utazgatott Svájcban, Franciaországban és Olaszországban, „kezét egyértelmű pozícióba emelgette”, és úgy fotóztatta magát. Majd XII. Pius pápát is lefestette, aki „a náciknak nem igazán állt ellen”. A Hitler-képeit Kiefer azzal magyarázza, hogy fel akarta tenni magának a kérdést: „vajon fasiszta vagyok?” Kiefert kiállították New Yorkban, Madridban, a bilbaói Guggenheim múzeumban, a párizsi Louvre-ban és tavaly a Grand Palais-ban mutatták be gigantikus műveit. Németországban viszont soha nem volt önálló kiállítása. New Yorkban a Time magazin a nyolcvanas években „nemzedéke legfontosabb művészének” nevezte.
Information Clearing House
A rendkívül népszerű, Emmy-díjas Jon Stewart amerikai tévéhumorista a televízió-műsorokban páratlan éllel bírálta Clintonné, Obama és McCain meghunyászkodását az Amerikai Izrael Közügyek Bizottsága előtt. Amikor bejátszotta, hogy McCain elmondta, Lieberman szenátort is magával vitte izraeli útjára, Stewart közbevágott azzal: „Ha Izraelbe mégy, ne vidd el saját zsidódat.” Ezután „kóserórával” megmérte a három jelölt Izrael-barátságát, és McCaint hirdette ki győztesnek.
Hallgat Magyar Péter arról, hogy melyik EP-képviselője agyhalott, melyik alkalmatlan, melyik Soros-ügynök