ireland.com – THE IRISH TIMES
Az ír napilap körképet nyújt arról, hogy mi olvasható a külföldi sajtóban a lisszaboni szerződésről kiírt mai ír népszavazással kapcsolatban azzal kezdve, hogy a német sajtó teljes pánikkal cikkezik a szerződés elvetéséről. A teljes európai sajtó tudósítói már Írországba érkeztek.
IPS
A globális hírügynökség Prágából keltezett, nagyon részletes jelentésében adja hírül, hogy a szlovákiai magyar kisebbség csatarendbe fejlődött, amiért a pozsonyi kormány hátrányára módosítani kívánja az oktatási törvényt. A magyar kisebbség készen áll a polgári engedetlenség eszközéhez nyúlni.
LE COURRIER DU VIETNAM
A francia nyelvű vietnami honlap arról számol be, hogy Budapest főpolgármestere lassan magáévá teszi azt a gondolatot, hogy a kerékpár megfelelő közlekedési eszköz egy szenynyezett levegőjű, zsúfolt városban, és hogy Párizst e tekintetben példaértékűnek tartja.
International Herald Tribune
„Bush már ellenségnek se népszerű” – idézi a globális amerikai napilap a Tagesspiegel német napilapot, amely megmagyarázza, hogy ellentétben az amerikai elnök korábbi útjaival, egyetlen tiltakozó se vette a fáradságot, hogy Bush berlini útja alkalmával demonstráljon.
Még Izrael támogatói is megosztottak címen a lap arról ír, hogy az AIPAC, az amerikai Izrael-lobbi vehemensebb az izraeli kormánynál is. A szerző a New York Review of Booksban megjelent egyik írásból idéz az álláspontok tömör érzékeltetésére: „Az AIPAC olyan erős
Izraelt akar, amely tetszése szerint foglalhat el területeket; gyenge palesztinokat akar, és azt, hogy az Egyesült Államok kérdés nélkül támogassa Izraelt.” A cikk felháborítónak tartja, hogy amerikai Izrael-
barát szervezetek és egyének az illegális telepek építését pénzelik. A cikk zárómondatai: „Izraeli politikusok azt hajtogatják, hogyha a megszállt területek problémáját nem oldják meg, Izrael halálos veszélybe kerül. De abban nem biztosak, hogy valamennyi amerikai jóakaróik szinkronban vannak-e velük”.
New Europe
Az unióra szakosodott mérvadó hetilap minden számának egy részét annak szenteli, hogy Európa fontosabb eseményeiről országok szerinti bontásban általában egy-egy oldalon számoljon be. A legfrissebb számban Románia és Bulgária – csakúgy, mint például Horvátország – is egy-egy oldalt kapott, míg Magyarország egy felet. A bolgár részből kiderül, hogy a Világbank szerint Bulgária az egyik legsikeresebb fiskális reformer. Fehéroroszországról pedig az, hogy az ország gazdasága az év első négy hónapjában 10,4 százalékkal bővült, szemben a múlt év ugyanezen időszakában mért 8,5 százalékos GDP-növekedéssel.
Itt van az "agyhalottnak" nevezett EP-képviselő válasza Magyar Péternek