Demszky Gábor munkájára hivatkozva nem ment le az utcára a tüntetőkhöz, a Váci utcai újvárosházán fogadta a demonstráló BKV-s érdekvédőket, akik a főpolgármesternek átadták az utasoktól gyűjtött, a drasztikus jegyáremelés ellen tiltakozó 22 ezer aláírást, valamint egy petíciót, amelyben felszólítják a fővárost: tulajdonosként tegyen eleget kötelezettségének, és támogassa a saját cégét, amely mára a 80 milliárd forintos adósságállomány, az évente 10 milliárdos kamatteher és 20 milliárdos veszteség mellett a műszaki, működési csőd szélére jutott. – Arra kérjük a város vezetőit, hogy tartsák be a szolgáltatási szerződést, és legalább az utasokat ne nézzék le. Leveleinkre, megkereséseinkre ön a mai napig nem válaszolt – közölte a főpolgármesterrel Nemes Gábor, a BKV sztrájkbizottságának szóvivője, társa pedig kijelentette: az önkormányzat évek óta csak felújításra ad összesen tízmilliárd forintot, a működésre egy fillért sem. Demszky mindezt demagógiának minősítve azt hangoztatta, hogy Magyarországon egyetlenegy önkormányzat nem adott annyit tömegközlekedésre az elmúlt években, mint ők. Szerinte ez az összeg összesen 156 milliárd forint, miközben a kormányok folyamatosan elvonják a forrásaikat. A főpolgármester és helyettesei a Gyurcsány Ferenc által a napokban beígért, állítólag 40 milliárd forintos többlettámogatásban bíznak, és erre kérik a szakszervezeteket is. A végül érdemi válasz nélkül visszaérkező érdekvédők beszámolóját hangos füttyel fogadták az épület előtt várakozó tüntetők.
Egyhangú döntéssel fogadták el azt a rendeletet, amelynek alapján a jövőben a szmogriadó elrendelésekor szigorúan korlátozzák a gépjárművek közlekedését és a károsanyag-kibocsátó ipari létesítmények teljesítményét. Ilyenkor a páratlan napokon csak a páratlan, a páros napokon a páros és a 0-ra végződő számjelű gépkocsik közlekedhetnek.
A Fővárosi Közgyűlés tegnapi ülése egyébként botrányosan kezdődött és úgy is fejeződött be. A testület MSZP–SZDSZ– MDF-es többsége megszavazta Demszky Gábor indítványát arról, hogy három kórházigazgató pályázat nélkül a helyén maradhasson, ám előzőleg elvetette azt. Az újraszavazást szocialista kezdeményezésre rendelték el, Tarlós István az immár gyakorlattá vált koalíciós eljárást „ártatlan arccal elkövetett pofátlanságnak” nevezte, Steiner Pál MSZP-s frakcióvezető viszont „kocsmai stílusnak” minősítette. A nap végén éppen a szocialisták nem tudták biztosítani a közgyűlés működését, így berekesztették a tanácskozást.
Tömegbaleset történt a 3-as főúton Hevesben