Orosz akció a szomáliai kalózok ellen

Hírösszefoglaló
2008. 12. 01. 19:01
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A NATO kész segíteni Afrika biztonsági körülményeinek javításában, de elvárja a kontinens országaitól, hogy elsősorban ők találjanak megoldást a szomáliai kalózok elleni hatékony fellépésre – jelentette ki a NATO főtitkára, aki szerda este érkezett ghánai látogatásra. Jaap de Hoop Scheffer ezzel Albert Kan-Dapaach ghánai védelmi miniszternek arra a felhívására reagált, amelyben a NATO és az afrikai regionális szervezetek szorosabb együttműködését szorgalmazta a kalóztámadások kivédésében.
Közben Oroszország újabb hadihajókat küld a Szomáliához közeli vizekre a kalózok ellen. „A Nyeusztrasimij (Rettenthetetlen) után a haditengerészet további hajóit is a térségbe vezényeljük, ugyanis a szomáliai kalózok jelentősen fokozták tevékenységüket Afrika szarva közelében és az Ádeni-öbölben” – mondta Vlagyimir Viszockij tengernagy a RIA Novosztyi hírügynökségnek. A rakétákkal felszerelt, 200 fős legénységgel ellátott Nyeusztrasimij fregatt már szeptember óta a térségben tartózkodik, s több kalóztámadást meghiúsított.
Az ENSZ-főtitkár becslése szerint a szomáliai partoknál garázdálkodó kalózok 25-30 millió dollár váltságdíjat vágtak zsebre az idei évben, írta az MTI. Ban Ki Mun Szomáliáról szóló jelentésében felhívja a figyelmet arra, hogy a kalózkodás komoly csapást mért az amúgy is gondokkal küszködő szomáliai gazdaságra.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.