Hunvald György MSZP-s polgármester, aki a Népszabadság szerint a kerületi jegyzővel együtt szintén gyanúsított lehet, lapunknak elmondta: a nyomozó hatóságok meg sem kérdezték őt, pedig bizonyítani tudja, hogy a privatizált ingatlanok értékéhez képest kétszeres-háromszoros bevételhez jutottak az egykori zsidónegyednek nevezett területen, például a Király utcában és a Dob utcában. – Mindenki tudta, hogy a versenyeztetés nélküli privatizáció nem felel meg a törvényeknek, de a kerületnek nem volt pénze a felújításra. A lakottan értékesített ingatlanokból végül a bevételből költöztette ki az önkormányzat a lakókat – fűzte hozzá.
Hoffmann László ügyvéd három civil szervezet nevében éppen a lakottan való eladás miatt tett feljelentést még 2006-ban, azonban információnk szerint ő maga is érintett volt az egyik „kenőpénzes” ingatlanban, a Király utca 15. szám alatti házban, és csaknem 300 millió forintot kért Nagy Györgytől az egyik helyiség kiürítéséért. – Valójában egyik ügyfelem nevében jártam el, kisebb, de nagyságrendileg hasonló összegért. Nekem nem, csak a fiamnak volt itt egy bérleménye – magyarázta Hoffmann. Megjegyezte: a képviselő-testületben mindenki érintett lehetett.
Garabits Károly, a Fidesz erzsébetvárosi alelnöke, akiről az Index és a Magyar Hírlap is azt állította: maga is elismerte, hogy az egyik ingatlanügyletben közvetítő volt, lapunknak mindent cáfolt.
– Ilyet soha nem mondtam, ezt bizonyítani tudom – közölte az egykori MSZP-s és független képviselő, aki 2002 óta nem tagja a testületnek.
Információnk szerint az ügy politikai leszámolás is: nemcsak Hunvaldtól szabadulnának saját pártján belüli ellenfelei, az SZDSZ-en belül is háború dúl, ám egyben az ellenzéket is „kivégeztetné” a hatalom.
Mint arról beszámoltunk, az előzetes letartóztatásban lévő Gál György erzsébetvárosi SZDSZ-es frakcióvezető, a kerületi gazdasági bizottság elnöke a megalapozott gyanú szerint hivatalos személyként összesen 195 millió forint támogatást, azaz kenőpénzt kért és kapott a vállalkozótól. A nyomozás eddigi adatai szerint 2003 és 2004 között nyolc önkormányzati lakóház értékesítésekor Gál és a vele együttműködő vállalkozó a VII. kerületi önkormányzatnak ez idő alatt 700 millió forint kárt okoztak, és további 1,6 milliárd forint kár okozását kísérelték meg. – Az ingatlanok értékesítésére létrehozott projektcégeknek forgalmi érték alatt – off-shore társaságok közbeiktatásával – értékesített épületeket rövid időn belül, jelentős haszonnal egy külföldi befektetőknek értékesítették. A gazdasági bizottság elnöke közölte Naggyal, hogy mennyit kell fizetnie a pályázaton kívüli ügyletért, amelybe bevonták az értékbecslőt is. Az elnök a gazdasági bizottság tagjait, majd ezt követően a képviselő-testületet tévedésbe ejtette – derült ki a gyanúsításból.
Lapunk felvetésére, hogy utóbbi nem életszerű, Fazekas Géza ügyészségi szóvivő azt mondta, hogy a részletekről nem nyilatkozhat, azt azonban megemlítette, hogy a két éve tartó nyomozáshoz éppen a VII. kerületi polgármesteri hivatal tett beadványt, sértettként.
Tömegbaleset történt a 3-as főúton Hevesben