Dézsi Mihály (MDF) fellebbezését tárgyalja ma reggel a Fővárosi Választási Bizottság (FVB) – olvasható a Főpolgármesteri Hivatal honlapján, de a távirati irodának Horváth Péter, a ferencvárosi választási iroda helyettes vezetője elmondta: csütörtökig további három fellebbezés érkezett, az FVB várhatóan ezeket a beadványokat is napirendre tűzi majd.
Ismeretes, a demokrata fórum, a MIÉP, illetve a Magyar Szociális Zöld Párt (MSZZP) kopogtatócédulái között több mint 2200 hamis, nem az Állami Nyomdában készült ajánlószelvényeket találtak, az egyéni választókerületi bizottság ezért elutasította az érintett jelöltek nyilvántartásba vételét, a testület egyben feljelentést tett az illetékes rendőrkapitányságon. A nyomda szakembereinek vizsgálata alapján a MIÉP jelöltje, Agárdi László 781 leadott cédulájából 366, az MDF-es Dézsi 1015 szelvényéből csak 346 készült hivatalos helyen, Polgár Tamás (MSZZP) 1165 kopogtatócédulájából mindössze 13 bizonyult valódinak. A több bűncselekmény gyanúját is felvető ügyre Novák Előd, a ferencvárosi választási bizottság Jobbik által delegált tagja derített fényt, egy héttel ezelőtt tett bejelentésére az érintettek különféle magyarázatokkal álltak elő. Az MDF arra hivatkozott, hogy a 669 hamis kopogtatócédulát „ismeretlenek dobták be” postaládájukba, a Tomcat néven ismertté vált blogger, Polgár Tamás pedig elismerte, hogy fénymásolták a szelvényeket, azonban szerinte a csalássorozat, amely alapjaiban kérdőjelezi meg a jelenlegi választási rendszert, 20 éve tart. Szerinte nem történt törvénysértés, sőt a Jobbik követett el választási csalást, amikor további 50 cédulát kapott egy javukra visszalépő jelölttől. Az ügyet kirobbantó Novák Előd mindezt cáfolta, mondván, ők megsemmisítették az ily módon kapott ajánlásokat. A rendszerváltozás óta lelepleződött példátlan választási visszaélés ügyében egyébként az MDF is feljelentést tett ismeretlen tettes ellen, és a MIÉP-pel együtt kifogásolták, hogy a többi párt ajánlószelvényeinek hitelességét miért nem vizsgálják.
Mint arról beszámoltunk, alkotmányjogászok és politikai elemzők szerint átgondolásra szorulhat a választási eljárási rendszer, amelynek módosításához kétharmados parlamenti többség szükséges.
Több mint 10 km-es a dugó az M1-esen