Sorozatos botrányairól is hírhedtté vált Csepel

A Csepelen a napokban történt kettős gyilkosság, szocialista politikusok kivégzéssé fajult vitája brutális állomása lehet annak a kriminalizálódási folyamatnak, amelyet az MSZP-s vezetésű városrész botránykrónikája mutat. Csak a hetekben közel kéttucatnyi autót gyújtottak fel, de emlékezetesek az elmúlt évek kirívó esetei: rendszeres önkormányzati megbízások egy SZDSZ-es képviselő cégének, az általa őrzött területekre szállított rákkeltő galvániszap ügye vagy a kerületi Duna-öböl feltöltése építési hulladékkal.

2009. 01. 20. 16:10
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Bár a közelmúlt legdurvább bűncselekményét követték el azok, akik a napokban egy csepeli iskolában megölték az intézmény igazgatóját és egyik tanárát, és feltételezések szerint akár belső szocialista korrupciós ügy is állhat a kettős gyilkosság hátterében, a városrész kriminalizálódása nem előzmény nélküli.
Az 1994 óta MSZP-s vezetésű XXI. kerületben az elmúlt hetekben több mint húsz gépkocsit gyújtottak fel ismeretlenek, sőt karácsonykor egyszerre három helyszínen is történt gyújtogatás, a rendőrség adatai szerint szándékosan. Az ünnepen öt autót rongáltak meg, ötmillió forintos kárt okozva, ezért a budapesti rendőrfőkapitány egymillió forintos nyomravezetői díjat ajánlott fel.
A fenti ügyben az ellenzék nyílt levélben fordult Tóth Mihály MSZP-s polgármesterhez Csepel folyamatos kriminalizálódása ellen, javasolva az önkormányzat mielőbbi konkrét intézkedését a közbiztonság helyreállítására, ám arra válasz a mai napig nem érkezett. Németh Szilárd (Fidesz– KDNP) kerületi és fővárosi képviselő minap a helyiek által „Gázai övezetnek” keresztelt területen, az évek óta romosan álló házak mellett emlékeztetett: Demszky Gábor SZDSZ-es főpolgármester tíz éve ígéri, hogy itt húzódik majd a csepeli gerincút. Út ma sincs, azonban a kerületrész ma a bűnözők – tolvajbandák, illegális hulladéklerakók – paradicsoma.
Az esetek többségében a kerület vezetői lapunknak kitérő választ adtak, vagy csupán az ellenzék vádaskodásának minősítették a botrányokat. Így történt ez akkor is, amikor kiderült, hogy ismeretlenek 2003 és 2007 között több mint 1200 tonna veszélyes anyagot, rákkeltő galvániszapot helyeztek el a volt Csepel Művek területén. A telephelyeket Kál Károly helyi SZDSZ-elnök, önkormányzati képviselő cégével őriztette a kerületvezetés közpénzből, havonta bruttó 400 ezer forintért. Az ügyben a nyilvánossághoz forduló ellenzék nyomására végül a környezetvédelmi tárca intézkedett: elszállították a veszélyes hulladékot, ám az ivóvízbázist is veszélyeztető szennyezett talajt a mai napig nem kármentesítették. A Kál cégével csaknem évi 36 millió forintért őriztetett területek közül tavaly „eltűnt” egy játszótér is, a drága játékokat ellopták.
Lapunk többször is beszámolt arról is, hogy magánbefektetők a sziget öblét, a szabadkikötőt egymillió köbméternyi sittel töltik fel hatósági engedéllyel, részben eltüntetve a Duna vizét. A kerületben legutóbb a Dél-Pestet vízzel ellátó csápos kutak kerültek veszélybe az illegális szemétlerakók miatt.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.