A közelmúltban készült el a VPOP megrendelésére az a tanulmány, amely a gazdasági és pénzügyi bűncselekményeknek a jelenleginél hatékonyabb felderítését szolgálja – értesült a Magyar Nemzet. A tanulmány kitér arra, hogy a korrupciós bűncselekmények leggyakrabban az állami és az önkormányzati szférában fordulnak elő. Eszerint a legfertőzöttebb területek közé tartozik a közbeszerzésekkel, vagyis az állami, az önkormányzati, illetve az uniós pénzeken megvalósítandó beruházások finanszírozása, amelyek fel nem mérhető károkat okoznak a társadalomnak. Úgy tudjuk, hogy a VPOP a tanulmány alapján jelentős forrásokat csoportosított át egy külön részleg felállítására, amely kizárólag az ilyen típusú bűncselekmények felderítésére összpontosít. A nevének elhallgatását kérő informátorunk elmondta, hogy a titkos lehallgatásokat végző Nemzetbiztonsági Szakszolgálat megrendeléseinek zömét ma már a vámosok ezen csoportjától kapja. Ezt az információt azonban a VPOP illetékesei nem erősítettek meg.
A pénzügyőrök célkeresztjében a korrupció
Titkosszolgálati eszközök bevetésével veszi fel a harcot a korrupció ellen a vám- és pénzügyőrség (VPOP) – tudta meg lapunk. A közpénzeket magánzsebekbe terelő állami és önkormányzati tisztviselőkre az eddiginél nagyobb eséllyel sújthat le a törvény.
Komment
Összesen 0 komment
A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!
- Iratkozzon fel hírlevelünkre
- Csatlakozzon hozzánk Facebookon és Twitteren
- Kövesse csatornáinkat Instagrammon, Videán, YouTube-on és RSS-en















Szóljon hozzá!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!